Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Šťastný: Toľko chlapov som ešte nevidel plakať

Dve generácie hokejovej rodiny Petra Šťastného sa predstavili na ľade v rámci druhého exhibičného duelu na počesť Pavla Demitru. Trenčianski diváci pripravili legendám emotívne zážitky či špecifickú atmosféru, v ktorej fungovala aj spolupráca otca so svojimi synmi Paulom a Yanom. Pred slovenskou verejnosťou vôbec prvýkrát v histórii.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Aj pod hradom Matúša Čáka si našlo cestu na štadión niekoľkotisíc fanúšikov, ktorí dodali exhibícii na ľade nádych pravej hokejovej atmosféry. "Emócie boli silné. Iná úcta bola v Poprade, ale Paľo je z Trenčína a tu to bolo špecifické. Som rád, že dnes sa k nám pridali ďalší chlapci a podporili slovenskú mládež. Už teraz viem, že celý projekt dopadne nad očakávania," prízvukoval po stretnutí Peter Šťastný.

Deň voľna, ktorý mali výbery k dispozícii pred trenčianskym duelom, vyplnili oba spoločným programom. Jeho súčasťou bola aj návšteva kina a zhliadnutie predpremiéry pripravovaného filmu "38 - Pocta hokejovej legende". "Bola to úžasná sila. Všetci títo svalovci, či bývalí bitkári plakali. To som ešte nevidel. Bolo to akoby každému z nás odišiel blízky člen rodiny. Toľko chlapov som pri filme ešte nevidel plakať," dodal Šťastný.

Aj pre neho bola trenčianska exhibícia špecifickou. Na Slovensku sa premiérovo predstavil na verejnosti spoločne so svojimi synmi Paulom a Yanom. Hoci to najskôr nevyzeralo ružovo, od druhej tretiny si zahrali všetci traja v spoločnej formácii. "Bál som sa troška, pretože Paul pricestoval len v piatok dopoludnia. Mal veľmi veľa vážnych povinností. Trvali sme však na tom, aby prišiel, a to sa podarilo," uviedol bývalý úspešný reprezentant SR a na margo vzájomnej spolupráce dodal: "Poznáme sa už z tréningov. Boli časy, keď som bol lídrom ja. Dnes o tom môžem hovoriť už len v minulom čase. Ale bolo to kamarátske, máme veľmi dobré vzťahy. Hrať so svojimi synmi na verejnosti sa nepodarí každému. Je to obrovská rarita, pre mňa zároveň obrovská česť."

Člen "dream teamu" slovenskej reprezentácie spred dvadsiatich rokov si pri tejto príležitosti spomenul aj na staré časy. "Pripomínalo mi to rok 1995, keď sme splnili všetky úlohy, vyhrali sme a veľmi spokojne som zavesil korčule na klinec. Toto je taký môj druhý odchod do dôchodku, raz to musí prísť už navždy," skonštatoval Peter Šťastný.

Ďalšie hlasy po zápase:

Marián Gáborík, Slovak Stars: "Vynikajúca atmosféra, ako za starých čias. Diváci pripravili výbornú kulisu. My sme sa bavili na ľade, bol to skvelý nápad. V tejto chvíli som už mal byť v USA, no teraz som rád, že som zostal. Niektoré fázy boli veľmi emotívne."

Ľubomír Višňovský, Slovak Stars: "Celý zápas som počul Paľove meno. Chvíľami to bolo emotívne, najmä záver druhej tretiny. Diváci si to užívali rovnako ako aj my na striedačke. Bolo to pekné, škoda len, že tu nemôže byť s nami. Aj americkí hráči ukázali, ako veľmi si ho vážia."

Zdeno Chára, Slovak Stars: "Cítil som sa veľmi dobre. Sú to páni hráči, veľké osobnosti. Ukázali pochopenie pre celú akciu a bez nich by toto nebolo možné. Je to veľmi krásne, keď si chcú všetci uctiť Paľovu pamiatku. Počas príhovoru mi prebehli hlavou niektoré zážitky či spomienky, no usmial som sa a bral to s radosťou."

Ľuboš Bartečko, St. Louis Alumni: "Bolo to skvelé, parádna atmosféra, splnilo to svoj účel. Snažil som sa užiť si tento zápas. V Trenčíne si Paľa skutočne veľmi pekne pripomínajú."

Kelly Chase, St. Louis Alumni: "Na ľade som sa už cítil, že som starý. Bola to zábava, zažil som pravú európsku hokejovú atmosféru. Všetci kričali, nahlas povzbudzovali. Bolo to fantastické, doslova niečo neuveriteľné zo strany hráčov aj fanúšikov."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články