VIDEO NEUVERITEĽNÉ: Vyše 60 - bodový rozdiel, líder z Trenčína padol s posledným tímom!

TRENČÍN - Hráči Trenčína boli poriadne frustrovaní. Zápas nezvládla ani Banská Bystrica.
Hráč Detvy Vitali Sitnikov (vpravo) prekonáva brankára Dukly Michala Valenta.
Hráč Detvy Vitali Sitnikov (vpravo) prekonáva brankára Dukly Michala Valenta. Zdroj: TASR

Obojstranne vlažnejší úvod zápasu nepriniesol šance, až v 10. minúte domáci Varga nastrelil žŕdku. Vedenia sa ako prví ujali hosia, keď v 12. minúte zblízka zavesil nekrytý Sitnikov. Navyše onedlho ich náskok zvýraznil dorážkou Gašpar. Trenčín kontroval ešte v tej istej minúte, do pootvorenej bránky pohotovo skóroval Deveaux. Potom sa hra o niečo viac rozprúdila, domáci sa snažili o vyrovnanie, ale aktívni a zdravo dotieraví hostia v 24. minúte opäť gólovo odskočili. Milý vrátil vyrazený puk do odkrytej siete. Ani tento náskok Detve dlho nevydržal, pretože v 29. minúte Frühauf delovkou zužitkoval presilovku. Už o minútu však nahodený puk spoza trenčianskej bránky prekvapujúco skončil v nej a bolo 2:4. Bojovný súboj už v prostrednej časti ďalšiu zmenu skóre neponúkol, hoci snaha obom tímom nechýbala. V tretej tretine sa herne nervózni domáci snažili búšiť do súperových hradieb, Detvania sa však umne bránili a napokon si z ľadu papierového favorita odviezli síce nečakané, ale zaslúžené víťazstvo. V 57. minúte ho prikrášlil po nájazde počas oslabenia Ščurko.

Český hokejový obranca Miroslav Jáchym.HK Poprad už bez českého obrancu: Neuspel ani tretíkrát!

HK Dukla Trenčín - HC 07 Orin Detva 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Góly: 15. Deveaux, 29. Frühauf (Růžička, Varga) - 12. Sitnikov (Gašpar, Murček), 15. Gašpar, 24. Milý (Mat. Chovan), 30. Ščurko, 57. Ščurko (Murček). Rozhodovali: Goga (SR), Kincses (Maď.) - M. Orolin, Nagy (Maď.), vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia 0:1, 2310.

Dukla Trenčín: Valent – Bohunický, Starosta, Cebák, Frühauf, Romančík, Holenda, Pač – Varga, Ölvecký, Radivojevič – Sádecký, Růžička, Bezúch – Hecl, Dlouhý, O. Mikula – Deveaux, Pardavý ml., Sojčík

HC 07 Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Jendroľ, Gachulinec – Gašpar, Surovka, Sitnikov – Milý, Matúš Chovan, Belluš – Videlka, Murček, Ščurko – Tibenský, Surový, Žilka

HC Košice - HKM Zvolen 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

Góly: 9. Nagy (Pacan), 20. Nagy (Pacan), 31. Jenčík (Dudáš, Pacan), 32. Kafka (Pulli, Hovorka), 32. Petráš (Šoltés, Šedivý), 42. Spilar (Nagy, Dudáš) - 2. Bokroš (Puliš, Fekiač), 36. Coffman (Obržálek). Rozhodcovia: Jonák, Snášel - Kacej, Výleta, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 4617 divákov. Zmeny: 32. Šimko za Nieminena

HC Košice: Habal - Dudáš, Kessel, Šedivý, Čížek, Koch, Pulli, Michalčin - Nagy, Pacan, Spilar - Šoltés, Hovorka, Jenčík - Kafka, Boltun, Suja - Petráš, Vrábeľ, Klíma - Novotný

HKM Zvolen: Nieminen (32. Šimko) - Wharton, Ross, Hraško, Kováčik, Ťavoda, Bokroš, Dubeň - Coffman, Špirko, Obdržálek - Puliš, Kytnár, Šišovský - Matis, V. Fekiač, Kelemen - Marcinek, Síkela, Mart. Ďaloga

HC'05 iClinic B. Bystrica - HK Poprad 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Góly: 25. Faille (Bortňák, Sedlák), 30. Asselin (Faille, Giľak) - 4. Heizer (Lichanec), 16. Davydov (Hvila, Heizer), 50. Buc (Petran). Rozhodcovia Lokšík, Müllner - Jobbágy, Stanzel, vylúčení 11:6, navyše Asselin 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:0, v oslabení 1:0, 2527 divákov.

HC'05 iClinic B. Bystrica: Lassila - Kubka, Ďatelinka, Delisle, Rosandič, Gélinas, Aliu, Sedlák - Bortňák, Surový, Brittain - Hohmann, Bubela, Bartánus - Asselin, Faille, Giľak - Češík, Tamáši, Kabáč
HK Poprad: Corbeil - McDowell, Brejčák, Davydov, Petran, Krempaský, Dinda, Romaňák - Svitana, Mlynarovič, Matej Paločko - Buc, Heizer, Lichanec - Matúš Paločko, Vartovník, Bondra - Vašaš, Bjalončík, Hvila

MsHK DOXXbet Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 24. Holovič (Handlovský, Pospíšil), 43. Stupka (Pospíšil, Konečný) - 28. Langhammer (Gründling, Rud. Huna), 35. Langhammer (Rud. Huna), 64. R. Rapáč (Suchý, Langhammer). Rozhodovali: J. Konc st., Štefik – Kollár, Rojík. Vylúčení: 6:7, presilovky a oslabenia: 0:0, 882 divákov.

Žilina: Tomek – Mazanec, Kozák, Andersons, Juraško, Chaloupka, Mich. Roman, Hatala, Mendrej – Pospíšil, Holovič, Handlovský –J. Jurík, R. Hruška, M. Tvrdoň – Klimenta, Húževka, Švihálek – Rogoň, Konečný, Stupka.

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Gründling, Nemec, Suchý, Kuráli, Mezovský, Nádašdi, Moravčík, Pacalaj – Števuliak, Langhammer, Rud. Huna – R. Rapáč, L. Paukovček, J. Sukeľ – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Uhrík, Piatka, A. Laco.

HK Nitra - HC Mikron Nové Zámky 5:1 (0:0, 5:0, 0:1)

Góly: 26. Krištof (Macík, Rais), 26. Kovacs (Slovák, Blackwater), 29. Šille, 31. Milam (Rais, Ordzovenský), 31. Csányi (Versteeg, Mir. Pupák) - 50. Fábry (M. Jass). Rozhodovali: Lauff, Orolin - Gajan, Gavalier, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2817 divákov

Nitra: Foltán - Rais, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Mir. Pupák, Versteeg, Korím, Mich. Pupák - Paulovič, Krištof, Macík - Blackwater, Slovák, Kovacs - H. Ručkay, J. Ručkay, Csányi - Šiška, Šille, Rzavský

Nové Zámky: Baroš - Salija, Látal, Plašil, Hruška, M. Jass, Šimek, Vidovič - Cetkovský, Š. Novotný, R. Varga - Saulietis, Šimun, Zbořil - Lorraine, Škoda, Lantoši - Tužinský, D. Rehák, Fábry