Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Rastislav Špirko: Dôležitým faktorom môjho príchodu bolo, že tu poznám veľa hráčov

ZVOLEN – Začiatok druhej polovice základnej časti priniesol súboj medzi HKM Zvolen a HC Nové Zámky. Druhý tím ligovej tabuľky splnil úlohu favorita a na domácom ľade porazil Nové Zámky 4:2. Vo ôsmej minúte otvoril skóre zápasu Michal Chovan a v dvanástej zvýšil na 2:0 pre domácich Kytnár. V druhej tretine znížil na 2:1 Cetkovský, ale vzápätí vrátil Zvolenu dvojgólové vedenie Obdržálek. Na 4:1 zvýšil Martin Ďaloga a na konečných 4:2 upravil v presilovej hre Šimun. Zápas vo Zvolene bol špeciálny pre brankára hostí Samuela Baroša, ktorý v predošlých sezónach pôsobil práve pod Pustým hradom, ale najmä pre Rastislava Špirka, ktorý si odbil svoju premiéru v drese Zvolena práve proti svojmu bývalému klubu. Špirko nastúpil v druhej formácii s Milanom Kytnárom a Michalom Chovanom.
Špirko ešte v drese Nových Zámkov.
Zdroj: novezamky.dnes24.sk
Zdieľajte:

Bývalý kapitán Nových Zámkov Špirko bol po svojom debute vo Zvolene spokojný. Zápas proti bývalému klubu nevnímal nijako špeciálne. „Zápas som nevnímal nijako zvláštne. Tým, že som odtiaľ nedávno odišiel poznal som tých hráčov. Snažil som sa zapadnúť do tohto kolektívu a prispieť svojou mierou k tomu, aby sa vyhralo, a to sa podarilo, čo ma teší. Som rád, že víťazná séria pokračuje a nestalo sa to, že prídem do mužstva a víťazná séria skončí,“ vyjadril sa skúsený útočník po zápase.

Rastislav Špirko vedel do čoho ide pri svojom príchode pod Pustý hrad. „Dôležitým faktom toho, prečo som sa rozhodol pre Zvolen bolo to, že v mužstve poznám veľa hráčov a myslím, že v priebehu sezóny bolo pre mňa lepšie ísť do prostredia, ktoré trochu poznám. Poznám tu veľa ľudí, a preto bola aklimatizácia do mužstva jednoduchšia a myslím si, že všetko sa bude len zlepšovať,“ vyslovila sa najnovšia zvolenská posila.

Rastislav Špirko bol hneď v prvom zápase v novom pôsobisku vo formácii, ktorá strelila úvodné dva góly. „Úvod zápasu sme mali veľmi dobrý, práve nášmu útoku sa podarilo dať dva góly a potom sme tam mali ešte nejaké šance, kedy sme boli sami pred bránou. Pre mňa to bol prvý zápas za Zvolen, ale z mojej strany to nebol nejaký ideálny zápas, pre mňa je však dôležité, že sa nám podarilo zvíťaziť a aj ja som k tomu svojim výkonom pomohol,“ zakončil Rastislav Špirko.

Prečítajte si aj

Tréner Edmontonu je optimista, určil termín Sekerovho návratu
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Babic

Diskusia

Podobné články