VIDEO Cehlárik si otvoril gólový účet v NHL, Pánik sa tešil z výhry nad obhajcom

NEW YORK - Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Pittsburghu Penguins tesne 2:1.
Zdroj: 26218

V drese "jastrabov" odohral takmer 17 minút slovenský útočník Richard Pánik, ktorý si do štatistík pripísal dve strely na bránku, dve trestné minúty a dva hity.

Vo vzájomnom súboji domácej Tampy Bay Lightning a New Yorku Islanders 3:5 nezasiahol do hry ani jeden z dvojice slovenských brankárov Peter Budaj - Jaroslav Halák.

Hráči Calgary zvíťazili na ľade Philadelphie 5:4 po predĺžení. V ňom rozhodol český útočník Michael Frolík. Veľký podiel na triumfe Flames mal aj autor hetriku Sean Monahan.

Arizona zvíťazila na ľade Ottawy 3:2 po predĺžení, rozhodol o tom hetrik kanadského útočníka Anthonyho Duclaira.

Boston vyhral na ľade San Jose 3:1. Dopomohol k tomu gólom i slovenský útočník Peter Cehlárik, pre ktorého to bol vôbec prvý presný zásah v NHL.

NHL:

PHILADELPHIA FLYERS - CALGARY FLAMES 4:5 pp (3:1, 1:3, 0:0 - 0:1)
Góly: 2. Manning (Filppula), 14. Couturier (Voráček, Gostisbehere), 17. Provorov (Lehterä, Laughton), 35. Patrick (Voráček, Giroux) - 8. Gaudreau (Ferland, Monahan), 27. Monahan (Versteeg, Giordano), 30. Monahan (Gaudreau, Brodie), 35. Monahan (Gaudreau, Versteeg), 62. Frolík (Backlund, Brodie). Brankári: Elliott - Smith, strely na bránku: 39:31, 19.210 divákov.

OTTAWA SENATORS - ARIZONA COYOTES 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 18. Stone (Pyatt, Oduya), 22. Borowiecki (Pageau, Ceci) - 20. Duclair (Demers), 52. Duclair (Goligoski, Ekman-Larsson), 62. Duclair (Ekman-Larsson, Stepan). Brankári: Condon - Raanta, strely na bránku: 32:28, 16.471 divákov.

DALLAS STARS - EDMONTON OILERS 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
Góly: 7. Roussel (Benn, Klingberg), 9. Radulov (Roussel, Lindell), 28. Shore (Seguin), 39. Faksa (Pitlick, Oleksiak), 54. Benn (Roussel, Radulov), 59. Spezza (Bishop) - 17. Caggiula (McDavid), 18. McDavid (Lucic, Klefbom), 21. Caggiula (Nurse, McDavid). Brankári: Lehtonen (21. Bishop) - Talbot, strely na bránku: 21:30, 18.312 divákov.

WINNIPEG JETS - NEW JERSEY DEVILS 5:2 (0:0, 5:1, 0:1)
Góly: 26. Connor (Wheeler, Scheifele), 29. Laine (Ehlers, Little), 29. Trouba (Connor, Scheifele), 30. Hendricks (Perreault, Armia), 39. Perreault (Hendricks, Armia) - 27. Gibbons (Coleman, Butcher), 48. Butcher (Hischier, Hall). Brankári: Hellebuyck - Schneider (41. Kinkaid), 15.321 divákov.

LOS ANGELES KINGS - FLORIDA PANTHERS 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Góly: 9. Toffoli (Doughty, Brown), 43. Brodzinski (Dowd, Jokinen), 56. Andreoff (Toffoli, Kempe), 58. Lewis (Pearson, Shore). Brankári: Kuemper - Reimer, strely na bránku: 20:24, 18.230 divákov.

BUFFALO SABRES - CAROLINA HURRICANES 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 53. Kane (O'Reilly) - 35. Williams (Krüger, Pesce), 56. Aho (Teräväinen, Fleury), 60. Nordström (Krüger, Slavin). Brankári: Johnson - Darling, strely na bránku: 25:33, 18.028 divákov.

MONTREAL CANADIENS - TORONTO MAPLE LEAFS 0:6 (0:0, 0:2, 0:4)
Góly: 33. Hainsey (Bozak, Moore), 33. Kadri (Marleau, Andersen), 41. Brown (Zajcev, Hyman), 49. van Riemsdyk (Bozak), 49. Matthews (Marner, Martin), 56. Matthews (Marner). Brankári: Lindgren (49. Niemi) - Andersen, strely na bránku: 33:31, 21.302 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - NEW YORK ISLANDERS 3:5 (0:2, 0:1, 3:2)
Góly: 44. Gourde (Point, Koekkoek), 44. Palát (Point, Vasilevskij), 57. Gourde (Palát, Girardi) - 1. Ladd (Tavares, Ho-Sang), 11. Lee (Tavares, Bailey), 28. Nelson (Chimera, Pelech), 42. Lee (Bailey, Barzal), 60. Tavares (Cizikas, Bailey). Brankári: Vasilevskij - Greiss, strely na bránku: 39:32, 19.092 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - CHICAGO BLACKHAWKS 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 48. Hunwick (Sheahan) - 13. Forsling (DeBrincat, Toews), 49. Anisimov (Schmaltz, Kane). Brankári: Murray - Crawford (29.-32. Forsberg), strely na bránku: 36:38, 18.638 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - MINNESOTA WILD 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 10. Oshie (Kuznecov, Bäckström), 13. Orlov (Niskanen, Oshie), 58. Kuznecov (Ovečkin, Carlson) - 13. Niederreiter (Granlund, Koivu). Brankári: Holtby - Stalock, strely na bránku: 43:31, 18.506 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - COLORADO AVALANCHE 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 20. Smith (Subban, Forsberg), 30. Sissons (Josi, Bonino), 31. Bitetto (Smith, Fiala), 48. Ekholm (Fiala, Josi), 52. Arvidsson (Subban, Jemelin) - 56. Mironov (Zadorov, Kerfoot), 59. Compher (Kerfoot, Mironov). Brankári: Rinne - Varlamov, strely na bránku: 23:31, 17.113 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - ST. LOUIS BLUES 3:4 pp (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 12. Boeser (Bärtschi, Horvat), 26. Granlund (Eriksson, Biega), 31. Bärtschi (Eriksson, Vanek) - 19. Parayko (Šťastný, Upshall), 34. Sobotka (Šťastný, Dunn), 45. Edmundson (Šťastný, Pietrangelo), 63. Schenn (Schwartz, Dunn). Brankári: Nilsson - Allen, strely na bránku: 23:31, 18.865 divákov.

SAN JOSE SHARKS - BOSTON BRUINS 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 5. Meier (Goodrow, Ward) - 7. CEHLÁRIK (DeBrusk), 11. DeBrusk (McAvoy, Kuraly), 55. Heinen (Miller). Brankári: Dell - Chudobin, strely na bránku: 37:20, 17.442 divákov.

Slováci v akcii:
Peter Cehlárik (Boston) 13:49 1 0 1 1 1 0
Zdeno Chára (Boston) 26:50 0 0 0 1 3 2
Richard Pánik (Chicago) 16:45 0 0 0 0 2 2
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/