VIDEO Pánikova bodová explózia, debut Cehlárika v elitnom útoku

NEW YORK - Výbornú noc má za sebou Richard Pánik.
Zdroj: 26168

Hokejisti Chicaga zvíťazili v noci na štvrtok v zápase zámorskej NHL nad New Yorkom Rangers 6:3 aj vďaka hetriku ruského centra Arťoma Anisimova a trom asistenciám slovenského útočníka Richarda Pánika. Chicago uťalo "jazdcom" šesťzápasovú víťaznú sériu, ktorá trvala od začiatku mesiaca.

Pre Anisimova to bol prvý hetrik v NHL, zaknihoval ho paradoxne proti svojmu bývalému klubu. "Keď hráte proti bývalým spoluhráčom, máte väčšiu motiváciu, ale je ťažšie dosiahnuť gól. Mne sa to podarilo trikrát, takže som šťastný," povedal ruský útočník. "Jastrabi" rozhodli o svojom víťazstve v tretej tretine, ktorú vyhrali 5:2. "Dve tretiny sme hrali dobre, ale v tretej sme nestačili na veľké odhodlanie domácich, nevedeli sme reagovať," skonštatoval brankár hostí Henrik Lundqvist, ktorého po štvrtom góle vystriedal Čech Ondřej Pavelec.

Slovenský útočník Peter Cehlárik absolvoval v drese Bostonu Bruins svoju tohtosezónnu premiéru v profilige. Pri debute na ľade Anaheimu hral v elitnej prvej formácii hostí, ktorí prehrali 2:4. Cehlárik v prebiehajúcej sezóne odohral šesť duelov vo farmárskej AHL za Providence Bruins, pripísal si v nich šesť bodov za tri góly a tri asistencie. Vo svojej premiére vyslal na bránku súpera jednu strelu. Jeho spoluhráč Zdeno Chára strávil na ľade takmer 26 minút a v 35. minúte nešťastne tečoval korčuľou strelu domáceho Josha Mansona do vlastnej siete. Prvý gól v NHL zaznamenali v zápase Kevin Roy z Anaheimu i Noel Acciari z Bostonu. Hostia boli strelecky aktívnejší, John Gibson v bránke domácich kryl 41 pokusov.

Hladké víťazstvo si pripísali aj "červené krídla" z Detroitu, ktoré nasúkali do siete "plameňov" z Calgary osem gólov. Slovenský útočník Tomáš Tatar nebodoval, pripísal si však dve plusky. Jeho spoluhráč Anthony Mantha dosiahol cenený hetrik Gordieho Howea. Strelil gól, zaznamenal asistenciu a päť minút pred koncom duelu sa pobil s obrancom hostí Travisom Hamonicom.

NHL - sumáre:

DETROIT RED WINGS - CALGARY FLAMES 8:2 (4:1, 2:1, 2:0)
Góly: 6. Athanasiou, 8. Nyquist (Zetterberg), 16. Mantha (Athanasiou, Green), 18. Larkin, 25. Mantha (Nielsen, Green), 40. Abdelkader (Larkin), 57. Athanasiou (Larkin, Green), 59. Glendening (Booth, Jensen) – 9. Ferland (Gaudreau, Brodie), 33. Gaudreau (Ferland, Hamilton). Brankári: Howard - Lack (25. Gillies), strely na bránku: 27:28, 19.515 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - NEW YORK RANGERS 6:3 (0:1, 1:0, 5:2)
Góly: 40. DeBrincat (PÁNIK, Keith), 42. Anisimov (Kane, Schmaltz), 42. Hayden (Franson, Kane), 46. Anisimov (Franson, Schmaltz), 57. Anisimov (Schmaltz, PÁNIK), 59. Toews (PÁNIK, Seabrook) – 10. Zibanejad (Kreider, Bučnevič), 48. Hayes (Zuccarello, Nash), 52. Nash. Brankári: Crawford - Ludqvist (47. Pavelec), strely na bránku: 43:27, 21.528 divákov.

ANAHEIM DUCKS - BOSTON BRUINS 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 14. Roy (Ritchie, Vatanen), 35. Manson (Perry, Rakell), 40. Ritchie (Vermette, Manson), 43. Grant (Perry) – 29. Heinen (DeBrusk, Nash), 60. Acciari (Nash, Carlo). Brankári: Gibson - Rask, strely na bránku: 26:41, 15.089 divákov.

Slováci v akcii:
Richard Pánik (Chicago) 16:03 0 3 3 1 3 0
Zdeno Chára (Boston) 25:33 0 0 0 -3 2 0
Peter Cehlárik (Boston) 18:20 0 0 0 -1 1 0
Tomáš Tatar (Detroit) 18:02 0 0 0 2 2 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

VIDEO Tatar rozosmial fanúšikov: Toto je môj prvý dotyk s ľadom!