VIDEO Čapice na ľade! Fínsky mladík expresným hetrikom rozobral Dallas

NEW YORK - Hokejisti Caroliny zvíťazili v noci na utorok v zámorskej NHL nad Dallasom Stars presvedčivo 5:1.
Zdroj: 26129

Na triumfe Hurricanes mal hlavný podiel prvý útok vedený Jordanom Staalom s fínskymi krídlami Sebastianom Ahom a Teuvom Teräväinenom, ktorý sa postaral o štyri góly domáceho tímu.

Teräväinen strelil v tretej tretine v priebehu siedmich minút čistý hetrik, okrem toho si pripísal aj jednu asistenciu. Pre 23-ročného útočníka to bol prvý trojgólový zápas v profiligovej kariére. Aho zaznamenal tri body (1+2), Staal sa blysol štyrmi asistenciami. Hurricanes vybojovali tretiu výhru z uplynulých štyroch zápasov a bodovali v piatom dueli po sebe.

NHL:

CAROLINA HURRICANES - DALLAS STARS 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Góly: 9. Aho (Staal, Teräväinen), 43. Teräväinen (Staal, Aho), 47. Teräväinen (Slavin, Staal), 50. Teräväinen (Staal, Aho), 60. Skinner (van Riemsdyk, Lindholm) – 29. Radulov (Seguin, Benn). Brankári: Darling - Bishop, strely na bránku: 28:26, 7968 divákov.

CALGARY FLAMES - ST. LOUIS BLUES 7:4 (2:2, 0:0, 5:2)
Góly: 5. Jankowski (Tkachuk), 14. Jankowski (Jágr, Bennett), 46. Bennett (Jankowski), 53. Ferland (Gaudreau, Brodie), 55. Versteeg (Brouwer, Lazar), 58. Gaudreau (Giordano), 59. Frolík (Tkachuk, Backlund) – 4. Tarasenko (Parayko, Šťastný), 17. Schwartz (Steen, Schenn), 52. Steen (Šťastný, Edmundson), 53. Tarasenko (Schwartz, Schenn). Brankári: Smith (21. Läck) - Allen, strely na bránku: 37:24, 18.519 divákov.

VIDEO Detroit má starosti: Tatarov spoluhráč je zranený!