Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Šišovský: Chýbajú nám elitní hráči, takže teraz je to dosť náročné

ZVOLEN – V piatkovom kole hokejovej Tipsport ligy sa vo Zvolene predstavil líder z Trenčína a pod Pustým hradom si pripísal tretiu prehru v sezóne. Po otváracom góle Coffmana vyrovnával Marcel Hossa, ktorý sa v zápase presadil dvakrát, ale keďže okrem neho sa za hostí presadil už len Špankovič a za Zvolen dvakrát skóroval Steen a raz sa pridali aj Obdržálek, Kytnár a Wharton tak Zvolen vyhral nad lídrom tabuľky 6:3.
Peter Šišovský v zápase s Trenčínom.
Zdroj: www2.teraz.sk
Zdieľajte:

Zvolenský útočník Peter Šišovský si opäť zahral proti svojmu bývalému klubu. „Na tento zápas sme sa tešili, prišiel líder tabuľky, ale myslím si, že sme ten zápas mali pod kontrolou od začiatku, aj keď za stavu 4:1 sme dostali dva góly a trošku sme si to skomplikovali a začali sme sa báť o výsledok, ale našťastie sme sa v tretej tretine vrátili ku hre z prvej dvadsaťminútovky a keď sme dali tie góly, tak to už bolo opäť v pohode,“ hodnotil zápas Šišovský.

Zvolenu momentálne chýba viacero hráčov v útoku pre rôzne zranenia a pre tím to nie je jednoduché, čo potvrdil a zvolenský krídelník. „Chýbajú nám elitní hráči ako Mišo Chovan, Lukáš Jurík, Matej Síkela a ešte pár ďalších chalanov. Posledné zápasy hráme na tri formácie, takže to stojí veľa síl a ešte, keď si to komplikujeme častými vylúčeniami, tak to dosť cítiť, ale verím tomu, že tieto dva zápasy ešte zvládneme, a keď prídu naspäť po reprezentačnej prestávke a útoky sa vyvážia, tak budeme hrať ešte o niečo lepšie,“ vyslovil sa najlepší strelec Zvolena.

V zápase bolo veľa vylúčených hráčov na oboch stranách. „Dnes bolo faulov dosť na oboch stranách. Neviem čím to bolo, možno sme boli príliš nabudení, ale myslím si, že ten zápas bol dosť o emóciách. Sú zápasy, kedy sa hrá bez vylúčení, ale dnes to bol zápas, keď bolo vylúčených dosť veľa,“ povedal Peter Šišovský.

Zvolen ako prvý tím tento rok dokázal Trenčínu streliť 6 gólov. „Je pravda, že my tých gólov tiež nejako veľa nedávame. Vedeli sme, že aj oni sú oslabení, tak sme sa to snažili využiť, dosť sme jazdili. Pripravili sme sa na zápas tak, že sme vedeli, že príde líder tabuľky. Michal Valent mal skvelú formu, ale keďže dnes nechytal, tak sme to využili,“ pochvaľoval si výhru nad lídrom Šišovský.

Šišovský mal proti svojmu bývalému klubu o motiváciu navyše. „Dnes som asi pár vecí emočne nezvládol, ale keď sú zápasy takto vybičované, tak sa mi hrá o niečo lepšie, takže je asi pravda, že dnes som to asi trochu prepálil,“ zakončil rozhovor Šišovský.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Babic

Diskusia

Podobné články