Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Sedemnástka utrpela debakel s Českom

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov utrpeli v piatok vo svojom treťom zápase na Turnaji piatich krajín v nemeckom Crimmitschau zahanbujúci debakel s rovesníkmi z Česka 1:9.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Zverenci trénera Martina Hrnčára tak majú na konte tri prehry z troch zápasov, keď predtým nestačili ani na USA 2:6 a Nemecko 3:6. Slováci zakončia turnaj v nedeľu o 12.00 h proti Švajčiarsku.

Česko - Slovensko 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)

Gól SR: 14. Roman (Buček, Fereta). Vylúčenia 6:11, navyše Hrehorčák (SR) na 2+10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky 3:0, oslabenia 0:0.

Martin Hrnčár, tréner SR 17 (SZĽH): "Za tie roky čo som pri mládežníckej reprezentácii, som čosi podobné nezažil. Ťažko k zápasu niečo povedať. Prvú tretinu sme ešte ako tak zvládli a aj na začiatku druhej sme mali niekoľko príležitostí na vyrovnanie, ale Česi nám strelili dva góly a od stavu 1:4 na ľade existovalo len jedno mužstvo. Spadla na nás psychická deka a bolo veľmi ťažké vrátiť sa do zápasu. Česi dominovali po všetkých stránkach."

Manažér tímu Branislav Šajban (SZĽH): "Za výsledok sotva možno viniť brankárov. Kruto sme doplácali na nedôraz pred vlastnou bránkou, ktorý súper nemilosrdne trestal gólmi z dorážok."

ďalší program Turnaja piatich krajín hráčov:

piatok 15. augusta: 15.15 Švajčiarsko - USA

sobota 16. augusta: 15.00 Česko - USA, 18.30 Nemecko - Švajčiarsko

nedeľa 17. augusta: 12.00 SR - Švajčiarsko, 17.30 USA - Nemecko

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články