VIDEO Zákrok týždňa? Famózny Budaj, takto ukradol gól Hischierovi

NEW YORK - Slovenský hokejový brankár Peter Budaj absolvoval v noci na stredu premiéru v novej sezóne zámorskej NHL.
Zdroj: 25541

Slovenský hokejový brankár Peter Budaj absolvoval v noci na stredu premiéru v novej sezóne zámorskej NHL, jeho Tampa Bay prehrala na ľade New Jersey 4:5 po samostatných nájazdoch. Budaj v riadnom hracom čase a predĺžení kryl 30 striel súpera, v druhej tretine predviedol famózny zákrok, keď lapačkou reflexívne zneškodnil stopercentnú šancu tohtoročnej draftovej jednotky Nica Hischiera.

V rozstrele ho z troch hráčov prekonal len Kyle Palmieri, jeho premenený nájazd však rozhodol o triumfe Devils, keďže bol jediný úspešný exekútor. "Blesky" získali iba bod, napriek tomu stále vedú Atlantickú divíziu.

VIDEO Prekvapenie na úkor majstra, Žilina šokovala Bystričanov!

V akcii bol zo Slovákov aj útočník Marko Daňo, jeho Winnipeg podľahol doma Columbusu 2:5.