VIDEO Slováci opäť žiarili, Vítkoviciam pomohli deviatimi bodmi

PRAHA - Na programe bolo ďalšie kolo českej Tipsport extraligy.
Zdroj: 25536

Hokejisti HC Oceláři Třinec zvíťazili v utorňajšom stretnutí českej najvyššej súťaže nad Kometou Brno 4:1. Dvoma asistenciami sa v drese domácich prezentoval slovenský útočník Tomáš Marcinko. Za hostí odchytal celý duel jeho krajan Marek Čiliak.

VIDEO Prekvapenie na úkor majstra, Žilina šokovala Bystričanov!

Slovenský útočník František Gerhát rozhodol o triumfe Litvínova na domácom ľade nad Škodou Plzeň. Duel sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 1:1. Dlho to vyzeralo aj na nájazdy, no v poslednej minúte predĺženia faulovali hostia prenikajúceho Gerháta a ten premenil nariadené trestné strieľanie.

Slováci pomohli deviatimi bodmi k vysokej výhre Vítkovíc na ľade Zlína 7:3. Karol Sloboda zaznamenal tri asistencie, dve si na konto pripísali Ivan Baranka a Peter Trška, jednu Radoslav Tybor a jeden gól strelil Rastislav Dej.

Tipsport extraliga - sumáre:

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 27. Hrňa (MARCINKO), 32. Růžička, 46. Růžička (MARCINKO), 60. Růžička - 29. Mallet

/M. ČILIAK (Brno) odchytal celý zápas/

HC Olomouc - Piráti Chomutov 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Góly: 1. Škůrek, 13. Herman, 26. Galvas (MRÁZ), 27. Herman, 58. Burian - 7. Vondrka, 45. Růžička (SKOKAN)

/B. KONRÁD odchytal celý zápas - J. LACO chytal do 27. minúty/

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 17. Černý, 65. GERHÁT (tr. strieľanie) - 14. Stach

BK Mladá Boleslav - HC Dukla Jihlava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 25. Klepiš (KOTVAN), 42. Klepiš, 49. Musil - 43. Suchánek

Aukro Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 3:7 (0:1, 1:3, 2:3)

Góly: 33. Kubiš, 41. Honejsek, 42. Šťastný - 10. Lev (BARANKA, SLOBODA), 30. Zdráhal, 34. Lev (TYBOR, SLOBODA), 35. DEJ (TRŠKA), 53. Lev (BARANKA, SLOBODA), 54. Květoň (TRŠKA), 56. Olesz

Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 15. Köhler, 24. Červený, 43. Šimánek (CINGEĽ) - 56. Redenbach (BAKOŠ)