Belasým v gólovo bohatom stretnutí nestačili na výhru ani tri presné zásahy

JEKATERINBURG - Avtomobilist privítal na svojom ľade hráčov Slovana Bratislava.
Zdroj: 20227

Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava 6:3 (2:1, 0:0, 4:2)

Góly: 2. Pestunov (Beck, Kuľaš), 19. Timašov (Krikunov, Kuľaš), 43. Milovzorov (Paré, Triamkin), 46. Garejev (Michnov, Torčeňuk), 52. Česalin (Pestunov), 59. Garejev - 13. Smoleňák (Boychuk, Genoway), 49. Švarný (Voráček, Mikúš), 57. Genoway, rozhodovali: Hofman, Oskirko – Biťukov, Semečkov, vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše Vasilevskij (Jekaterinburg) 5+DKZ za útok na hlavu a krk, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 4000 divákov.

Slovan nezačal zápas dobre, keď inkasoval gól hneď v 2. minúte. Po strele od modrej čiary sa puk dostal k Dmitrijovi Pestunovovi a ten otvoril skóre zápasu. Domácim gól pomohol a "belasí" sa ťažko dostávali do tempa. V 10. minúte sa dostal Jekaterinburg do prečíslenia 2 na 1, ale z tejto šance gól nepadol. O minútu neskôr tvrdo atakoval pri mantineli domáci obranca Vasilievski Borisa Sádeckého a za faul lakťom dostal 5+DKZ. Slovanisti využili presilovku, keď sa presadil Radek Smoleňák po prihrávke Boychuka. Puk bol stále viac na hokejkách domácich hráčov a v 19. minúte využili presilovku, keď od modrej čiary švihom vystrelil Timašov a prvá časť hry sa skončila 2:1 v prospech Jekaterinburgu.

Vieme prví: Toto je dôvod odchodu a nové pôsobisko Nathana Robinsona!

Avtomobilist pokračoval v miernej prevahe aj počas druhej tretiny. Najväčšie šance mali Jegoršev a Michnov, no slovanistov podržal brankár Marek Mazanec. V 29. minúte sa dostali domáci do rýchleho brejku, ale šancu im zmaril výborným obranným zákrokom Lukáš Kašpar. V druhej časti 2. tretiny sa dostal k slovu aj Slovan. Hosťujúci hráči boli aktívni, dostávali sa pred súperovu bránku, no gól neprišiel. Na druhej strane trafil v čase 35:08 Slovák v drese Jekaterinburgu Čajkovský tyčku a Beck neuspel zoči-voči Mazancovi, ktorý predviedol výborný zákrok. Druhá tretina sa tak skončila bez gólov.

V tretej tretine doplatili slovanisti na vylúčenia svojich hráčov. V 43. minúte zvýšil na 3:1 v početnej výhode Jegor Milovzorov a o tri minúty dal štvrtý gól domácich Arťom Garejev pri presilovke 5 proti 3. Slovan sa dočkal v 49. minúte, keď Ivan Švarný potiahol puk do útočného pásma a krížnou strelou zníži. "Belasí" sa z gólu dlho netešili a o tri minúty zvýšil na 5:2 Jevgenij Česalin. V čase 56:11 sa svojím dôrazom pred bránkou presadil Colby Genoway a dal Slovanu nádej. V 59. minúte ale definitívne rozhodol gólom do prázdnej slovanistickej bránky svojím druhým gólom Garejev.

ZOSTAVY:

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář - Timašov, Kuľaš, King, Chripunov, Simakov - Vasilevski, Triamkin, Krikunov, Paré, Milovzorov - Jegoršev, Čajkovský, Garejev, Torčeňuk, Michnov - Sevosťanov, Česalin, Pestunov, Beck - Obidin

Slovan Bratislava: Mazanec – Després, Ebert, Kašpar, Viedenský, Řepík – Barker, Meszároš, Smoleňák, Mikúš, Buchtele – Švarný, Voráček, Boychuk, Hrnka, Genoway – Bačík, Šťastný, Sádecký, Skalický