VIDEO Posledný súper Slovana dobyl Petrohrad, víťazná séria je minulosťou

MOSKVA - Prinášame vám sumár zápasov KHL. Veľké prekvapenie sa zrodilo v Petrohrade.
Zdroj: 25445

Hráči SKA Petrohrad utrpeli v stredu prvú prehru v tomto ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Na vlastnom ľade podľahli HK Soči 2:3 po predĺžení, keď sa autorom rozhodujúceho gólu stal Sean Collins v 61. minúte. Pre obhajcov Gagarinovho pohára sa skončila rekordná séria, počas ktorej uspeli v prvých dvadsiatich zápasoch sezóny.

Skvelé! Hráči HK Poprad postúpili do semifinále Vyšehradského pohára

Slovenský brankár Július Hudáček priviedol Severstaľ Čerepovec k víťazstvu 3:2 po predĺžení nad Spartakom Moskva a pripísal si aj asistenciu pri úvodnom zásahu domácich. Hudáček pokryl 20 z 22 striel súpera, podieľal sa na góle Daniila Vovčenka v 9. minúte.

KHL - sumáre:

Severstaľ Čerepovec - Spartak Moskva 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 9. Vovčenko (J. HUDÁČEK), 37. Černov, 61. Kagarlickij - 27. Voronin, 33. Podšenďalov

Neftechimik Nižnekamsk - Lokomotiv Jaroslavľ 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 31. Sexton - 9. Rafikov, 40. Kontiola, 44. Apalkov

Torpedo Nižnij Novgorod - Dinamo Riga 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 26. Smolin, 39. Stoľarov, 43. Paršin - 29. Jevpalovs

Dinamo Minsk - Salavat Julajev Ufa 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)

Góly: 57. Šarangovič, 58. Skille - 4. Lisin, 7. Junkov, 20. Omark, 22. Makarov

Dinamo Moskva - Ak Bars Kazaň 3:2 pp a sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. a 29. Varnakov, rozh. sam. nájazd Varnakov - 23. Tokranov, 37. Markov

SKA Petrohrad - HK Soči 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)