Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

FOTO Svitá slovenskému hokeju na lepšie časy? Šatan predstavil ďalšiu zámorskú posilu

BRATISLAVA - Cieľom novej trénerky slovenských hokejových reprezentantiek Jenny Potterovej je pomôcť posunúť ženský hokej na Slovensku dopredu.
Miroslav Šatan, Jenny Potterová a Zuzana Tomčíková.
Miroslav Šatan, Jenny Potterová a Zuzana Tomčíková. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V najbližších dňoch chce postupne spoznávať všetky adeptky na národný dres, odsledovať v ich zápasoch a od novembrového reprezentačného kempu s nimi začať pracovať. Jej dlhodobou ambíciou je postúpiť s národným tímom medzi svetovú elitu a prebojovať sa na zimné olympijské hry.

Prečítajte si aj

Ján Lašák v drese HC Bílí Tygři Liberec.VIDEO Emotívna rozlúčka Lašáka, plakal celý štadión!

"Keď som dostala ponuku viesť reprezentačný tím na Slovensku, bola som nadšená. Je to pre mňa pocta a privilégium. V minulosti som počas olympiády sledovala v televízii, ako si počínajú menšie hokejové krajiny, vždy ma fascinovalo, ako dokážu z malého počtu spraviť veľké úspechy. Čerpali z bohatých dejín a ja by som rada pomohla priniesť späť bohatú hokejovú históriu tejto krajiny. Chcem stavať na tradícii," vyhlásila 38-ročná Američanka na pondelkovej tlačovej konferencii v Bratislave.

Potterová sa ako hráčka stala olympijskou víťazkou, je držiteľkou ďalších troch olympijských medailí, desaťnásobnou medailistkou z majstrovstiev sveta, štyrikrát sa stala svetovou šampiónkou. Na trénerskej úrovni pôsobila ako hlavná trénerka Trinity College a Ohio State University v americkej univerzitnej lige. "Jenny má bohaté skúsenosti, žala úspechy ako hráčka i trénerka, a preto si myslíme, že je správna voľba pre Slovensko. Mali sme viacero kandidátov, ale Jenny bola naša voľba číslo jeden. Má dostatočné skúsenosti na to, aby vedela dievčatá naučiť, ako vyzerá ženský hokej na najvyššej úrovni," uviedla na adresu novej trénerky generálna manažérka reprezentácií žien Zuzana Tomčíková.

Fotogaléria (4 fotografie):

Potterová a ženský hokej na Slovensku

Náhľadový obrázok k fotogalérii

Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) vsadilo pri výberoch nových trénerov na zámorskú kartu - mužskú reprezentáciu vedie Kanaďan Craig Ramsay, ženskú zasa Američanka Potterová. "Hľadali sme cestu ako posunúť aj ženský hokej smerom dopredu," vysvetlil výber generálny manažér reprezentácií SR Miroslav Šatan. "Tímy z našej najvyššej súťaže tvoria základ reprezentácií, Jenny bude s nimi pracovať priamo v teréne, rotovať od družstva k družstvu, spoznávať hráčky a koučovať hlavný ženský tím. Veríme, že pomôže zvýšiť úroveň nášho ženského hokeja a zvýši záujem dievčat o hokej. Sme presvedčení, že posunie slovenský ženský hokej dopredu. Dlhodobým cieľom je vrátiť ho medzi svetovú elitu."

Nová trénerka plánuje postupovať krok po kroku. "Najprv by som rada navštívila zápasy na Slovensku, odsledovala hru všetkých hráčok, rada by som pracovala so všetkými vekovými skupinami. Chcela by som 'skočiť' na ľad so všetkými klubovými trénermi a predstavila im svoju víziu. Už som sa s nimi stretla, chcela by som ale ešte navštíviť ich tréningy. Spolu so Zuzanou Tomčíkovou nás čaká veľa práce. Dôležitý bude v tomto smere prvý reprezentačný kemp v novembri," pokračovala Potterová, ktorej asistentmi budú Róbert Marton a Ján Bezdek. Trénerom brankárok bude Stanislav Kubuš a kondičným trénerom v seniorskom výbere bude Róbert Kresťanko. Nová hlavná trénerka sa už mala možnosť stretnúť aj s kormidelníkom mužskej reprezentácie Ramsaym. "Boli sme spolu na hokeji a potom aj na večeri, hovorili spolu o hokejovej stratégii, systéme. Craig je veľký hokejový znalec, má množstvo skúseností a vedomostí. Teším sa, že s ním budem môcť spolupracovať." Slovenkám sa na jar v Katoviciach podarilo vybojovať postup do A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta žien. Cieľom nového realizačného tímu je posunúť sa s národným družstvom ešte ďalej. "Mojou dlhodobou víziou je účasť na zimných olympijských hrách. Menšou je prepracovať sa do elitnej kategórie MS. Vieme, že nás čaká dlhá cesta, budeme to robiť krok za krokom. Veľa zistíme na novembrovom kempe a odtiaľ sa odpichneme ďalej," dodala Potterová.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články