Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Legendárny Wayne Gretzky mohol hrať takmer do päťdesiatky: Jednu vec som už nezvládal, priznal

NEW YORK - Legenda svetového hokeja prišla s priznaním, prečo to zabalila v 38 rokoch.
Legendárny Wayne Gretzky.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Je nesmrteľnou legendou svetového hokeja, v zámorskej NHL zostane už zrejme navždy najproduktívnejším hráčom. Počas kariéry si útočník Wayne Gretzky pripísal 2857 bodov za 894 gólov a 1963 asistencí. V NHL odohral 20 sezón a s profesionálnym hokejom skončil v roku 1999, ako 38-ročný.

Prečítajte si aj

Golfista Miloš Roman a Jakub Voráček s Radkom Smoleňákom na Pevnosti Boyard.VIDEO+FOTO Hokejisti na Instagrame: Skvelý Oktoberfest či bojovníci na Pevnosti Boyard

Hoci mu majitelia New York Rangers ponúkli milión dolárov, aby si to rozmyslel, Gretzky bol pevne rozhodnutý. "Ako profesionálny športovec tomu musíte s pribúdajúcim vekom obetovať stále viac času a oddanosti. Už som nemal fyzickú ani psychickú energiu, aby som trénoval štyri hodiny denne šesť dní v týždni, aby som sa pripravil na ďalší kemp," prezradil vo svojej knihe Hokejové príbehy Gretzky.

Nezabudol ani na hráčov, ktorí to v NHL ťahali ešte dávno po štyridsiatke. Priznal, že by bol schopný hrať kľudne do 48 rokov, ale už nebol schopný trénovať. "Predsezónna príprava je dôvod, prečo Jágr stále hrá a prečo Gordie Howe hral až do päťdesiatdvojky," dodala legenda.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články