SR 18 prehrali na úvod Memoriálu Ivana Hlinku so Švédskom vysoko 1:6

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali vo svojom úvodnom vystúpení B-skupiny tradičného turnaja Memoriál Ivana Hlinku so švédskymi rovesníkmi vysoko 1:6. Zverenci trénera Antona Bartánusa si v utorok o 17.30 h zmerajú sily so Švajčiarskom, na záver skupinovej fázy sa v stredu v rovnakom čase stretnú s Kanadou. Pondelňajší duelu rozhodla druhá tretina. Hecl síce v 17. minúte odpovedal na úvodný gól Younana, no Švédi išli do vedenia hneď po zmene strán zásluhou Asplunda a do konca druhej časti viedli už 4:1, keď sa presadili aj Ek a Kylington. V treťom dejstve uzavreli skóre Davidsson a Ek.

B-skupina (Piešťany):

Slovensko - Švédsko 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)

Góly: 17. Hecl (Zeleňák, Žiak) - 11. Younan (Carlsson, Lööke), 21. Asplund (Kylington), 26. Ek (Grundström), 40. Kylington (Ahl), 48. Davidsson, 52. Ek (Larsson). Vylúčení: 4:2 na 2 min, navyše: Ahl (Švéd.) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 589 divákov

ďalší zápas:

Švajčiarsko - Kanada 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Góly: 31. Schmid - 8. Strome, 11. Barzal, 25. Crouse, 30. Vande Sompel, 43. Stephens

A-skupina (Břeclav):

Fínsko - Rusko 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Góly: 1. Puljujärvi, 28. Bjorkqvist, 32. Tavernier, 42. Laine, 52. Aho - 7. Rybkov, 15. Sidorov