Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kudroč mimo ohrozenia života

KHL
Slovenský hokejista Kristián Kudroč nedohral pondelňajší prípravný zápas svojho tímu v KHL Avangardu Omsk proti Neftechimiku Nižnekamsk v rámci turnaja o Pohár prezidenta Kazachstanu.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Po náraze na mantinel v druhej tretine stratil vedomie a záchranná služba ho okamžite previezla do nemocnice. Tam už reagoval na všetky podnety z okolia, podľa oficiálneho profilu ruského klubu na Twitteri je v súčasnosti mimo ohrozenia života.

Nepríjemný moment sa odohral v 26. minúte prípravného duelu za stavu 1:1. Kudroč po tvrdom náraze na mantinel opustil za pomoci lekárov hraciu plochu, no po chvíli na striedačke stratil vedomie. Obe strany sa vzhľadom na vážnosť zranenia dohodli na predčasnom ukončení zápasu. V súčasnosti nie je známe, kedy sa dohrá.

Podľa profilu Avangardu na Twitteri je slovenský reprezentant v opatere lekárov. "Momentálne nevieme viac, len toľko, čo aj vy. Sme v kontakte s naším lekárom Dmitrijom Batušenkom. Akonáhle sa dozvieme niečo nové, ihneď vás budeme o tom informovať. Ďalšie otázky sú nateraz zbytočné," uviedli predstavitelia rukého klubu a po viac ako hodine čakania oficiálne dodali: "Kristián Kudroč nadobudol vedomie a ozval sa svojej manželke. Je mimo ohrozenia života." Informácia o Kudročovom zranení sa okamžite rozšírila, ostatné tímy nadnárodnej súťaže mu v rámci svojich oficiálnych kont začali priať skoré uzdravenie.

Pohár prezidenta Kazachstanu sa koná od soboty v Astane, k situácii sa tak vyjadril prostredníctvom svojho tlačového oddelenia aj miestny účastník KHL Barys. "Hokejista stratil vedomie po chvíli od príchodu na striedačku. Lekársky tím mu ihneď poskytol prvú pomoc. Keďže bol v bezvedomí, hospitalizácia bola nevyhnutná," cituje ruská agentúra ITAR-TASS vyjadrenie Barysu, v ktorom pôsobí Kudročov krajan a spoluhráč z reprezentácie Ján Laco.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články