Skvelé: Slovenskí inline hokejisti v sedemnásťgólovej prestrelke porazili Kanadu

BRATISLAVA - Slovenskí reprezentanti v inline hokeji zvíťazili v utorok vo svojom treťom zápase na majstrovstvách sveta v Bratislave nad obhajcami titulu Kanaďanmi 9:8. V tabuľke A-skupiny skončili po základnej časti na druhom mieste a vo štvrtkovom štvrťfinále vyzvú jedného z dvojice Švédsko - Fínsko, ktorých čakal od 20.00 h vzájomný zápas.

A-skupina:

Kanada - SLOVENSKO 8:9 (1:2, 1:3, 4:3, 2:1)

Góly:

4. Bulmer (Woods, Rauckman), 13. Vilio (Steger), 25. Rauckman (Furlong, Henderson), 27. Higson (Furlong, Isaac), 33. Henderson (Steger, Bulmer), 34. Isaac (Furlong), 44. Woods (Furlong), 45. Hammond (Steger, Vilio) - 6. Horský (Jaško, Lichanec), 9. Horský (Jaško, Szabo), 15. Ručkay (Haring, Holovič), 21. Novák (Erteľ, Lichanec), 24. Jaško (Lichanec, Szabo), 25. Holovič (Ručkay, Kristín), 27. Novák (Erteľ, Jurík), 28. Szabo (Šimúnek, Jaško), 44. Erteľ (Jurík, Novák). Rozhodovali: Österholm (Fín.) - Scott (Austr.), vylúčení: 1:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 792 divákov.

Zostava SR: Neumann - Erteľ, Novák, Jurík, Lichanec - Ručkay, Kristín, Holovič, Haring - Jaško, Szabo, Šimúnek, Horský - Burzala, Šiller, Trenčan, Šimonič

Do zápasu vstúpil lepšie favorit zo zámoria, na začiatku štvrtej minúty otvoril skóre Bulmer v presilovej hre. Slováci sa rešpektu zo súpera zbavili ihneď po inkasovanom góle, začali sa tlačiť do útoku a v šiestej minúte zakončil peknú kombináciu vyrovnávajúcim gólom Horský. Ten istý hráč zvýšil onedlho na 2:1, Kanada ale na začiatku druhej štvrtiny vyrovnala. Slovensku vrátila vedenie pekná kombinácia Holoviča s Ručkayom v 15. minúte. Ofenzívny zápas pokračoval aj v ďalšom priebehu, Kanaďania otvorili hru, hráči Slovenska však zakaždým dokázali odpovedať na gól súpera a postupne zvyšovali svoj náskok. V závere tretej štvrtiny ale favorit tromi gólmi po sebe upravil skóre na 6:8. V záverečnom dejstve sa vyznamenal niekoľkými skvelými zákrokmi brankár Neumann, ktorý znemožnil "javorovým listom" skórovať vo vyložených pozíciách. Inkasoval až dvakrát v závere. Zverenci trénera Imricha Antala ešte raz dokázali gólovo odpovedať a napokon svoj náskok udržali. Pripísali si tak druhé víťazstvo na turnaji.