VIDEO+FOTO Neuznaný gól či skvelé zákroky brankárov: Toto sú najlepšie momenty finálovej série play off NHL!

BRATISLAVA - Pozrime sa spoločne na tie najlepšie momenty finálovej série medzi Pittsburghom Penguins a Nashville Predators.
Zdroj: twitter.com

1. ZÁPAS Pittsburgh Penguins - Nashville Predators 5:3

(stav série: 1:0)

Úspešné vykročenie Pittsburghu za obhajobou Stanley Cupu. Tučniaci neboli v prvom dueli lepším tímom. "Musíme si úprimne povedať, že sme neodohrali ten najlepší zápas," uznal útočník Penguins Evgeni Malkin. "Mali sme dosť šťastia, to ale k hokeju predsa patrí."

Neprehliadnite
Neuznaný gól Nashvillu

2. ZÁPAS Pittsburgh Penguins - Nashville Predators 4:1

(stav série 2:0)

Penguins opäť ukázali, že sú efektívnejší ako súper. Počas troch minút a 18 sekúnd tretej tretiny rozhodli o osude stretnutia troma gólmi. Víťazným gólom sa o to znovu postaral nováčik Jake Guentzel, ktorý sa presadil hneď dvakrát: v 17. minúte vyrovnal na 1:1 a po 10 sekundách tretej tretiny otočil vývoj v prospech Penguins.

Prečítajte si aj: VIDEO Deväť slovenských príležitostí zahrať si v NHL, využitia sa dočkala len jediná
Hrdina zápasu - Jake Guentzel

3. ZÁPAS Nashville Predators - Pittsburgh Penguins 5:1

(stav série: 1:2)

Tretí zápas finále Stanley Cupu sa zmenil na úplne jednoznačnú záležitosť. Hráči Nashvillu na svojom ľade deklasovali Pittsburgh 5:1 a znížili stav série na 1:2 na zápasy. "Presne sme vedeli, čo nás po návrate do našej haly čaká. Chceli sme to využiť a myslím, že sa nám to podarilo dokonale. Sme späť v sérii." vyhlásil obranca Nashvillu P.K. Subban. Hrdinom zápasu bol Roman Josi (1+2).

Vyrovnávajúci gól Romana Josiho

4. ZÁPAS Nashville Predators - Pittsburgh Penguins 4:1

(stav série 2:2)

Nashville rovnako ako Pittsburgh zvládol oba doterajšie domáce duely finálovej série Stanleyovho pohára a vyrovnal stav z 0:2 na 2:2 na zápasy.

Skvelé zákroky Pekka Rinneho

5. ZÁPAS Pittsburgh Penguins - Nashville Predators 6:0

(stav série: 3:2)

Na absolútne jednoznačnú záležitosť sa zmenil piaty zápas finálovej série Stanley Cupu. Penguins na svojom ľade rozobrali súpera 6:0 a od vysnívanej obhajoby ich delila jediná výhra. Hlavnou hviezdou duelu sa stal domáci kapitán Sidney Crosby, ktorý zaznamenal tri asistencie.