Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Švédske oslavy v plnom prúde, zo zlata sa teší aj dopingový hriešnik

ŠTOKHOLM - Jubilejný desiaty titul majstrov sveta oslávili hokejisti Švédska spolu s tisícami fanúšikov v centre Štokholmu. "Tri korunky" zvíťazili vo finále 81. MS v Kolíne nad Kanadou 2:1 po samostatných nájazdoch.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hlavné mesto Švédska sa v pondelok odelo na oslavu svojich hokejistov do modro-žltých farieb, v centre mesta spievali priaznivci národnú hymnu či známy hit skupiny Queen "We Are The Champions". Iba telegramom zablahoželali hráčom k úspechu aj kráľ Karol XVI. Gustáv s manželkou Silviou, keďže sú práve na štátnej návšteve v Indonézii. V Kráľovskom paláci privítali reprezentačný tím ostatní členovia kráľovskej rodiny.

Následne sa oslavy presunuli do centra mesta, kde na hokejistov čakali tisícky priaznivcov. "Dali do toho všetko. Môj výkrik radosti bol počuť hádam až do Kanady," povedal švédsky premiér Stefan Löfven. Hráči si majstrovské oslavy užívali so zlatými helmami na hlave, vrátane autora rozhodujúceho nájazdu Nicklasa Bäckströma: "Lepšie to byť nemôže. Už pred samotnou strelou som sa rozhodol, kam pôjde." Pre útočníka Washingtonu Capitals to bola satisfakcia za neúčasť vo finále ZOH 2014 v Soči, kde chýbal v dôsledku pozitívnej dopingovej skúšky.

Hokejistov si uctili slávnostným preletom aj vzdušné sily krajiny. Švédi konečne dokázali zdolať zámorského giganta v dôležitom zápase, predtým prehrali s Kanadou trikrát vo finále MS, neuspeli ani v súboji o olympijské zlato na ZOH 2014 v Soči. Informovala agentúra DPA.

Prečítajte si aj: Tri korunky žiaria zlatom po štyroch rokoch: Je to veľké víťazstvo pre švédsky hokej
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články