Česi podkúrili obhajcovi: Neskutočnú drámu rozhodlo predĺženie, Javorové listy zvädli proti Švédom

POPRAD/SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Fíni po triumfe nad Českom postúpili do semifinále.
Zdroj: TASR - ilustračná

Hokejisti Fínska sa prebojovali už do semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov, keď si v úvodnom štvrtkovom štvrťfinále v Poprade poradili s rovesníkmi z Česka 6:5 po predĺžení.

Prečítajte si aj: Slováci chcú hrať na domácich MS až do nedele, inú alternatívu odmietajú

Obhajcovia titulu s plným počtom 12 bodov vyhrali "slovenskú" A-skupinu a vo štvrťfinále už v prvej tretine nasúkali Čechom štyri góly. V prostrednej časti prišlo poľavenie zo strany Suomi a zníženie súpera aj vďaka dvom gólom v presilovkách na 4:5. V záverečnej časti sa Čechom podarilo poslať zápas do predĺženia zásluhou presného zásahu Zadinu v 58. minúte. Fíni však v poslednej minúte extračasu strhli víťazstvo na svoju stranu, rozhodol Virtanen.

ruhým semifinalistom sa stalo Švédsko, ktoré zdolalo Kanadu 7:3. O 17.30 h nastúpili v Poprade na svoj štvrťfinálový duel proti Rusom mladí Slováci.

MS 18 - štvrťfinále:

Fínsko - Česko 6:5 pp (4:1, 1:3, 0:1 - 1:0)

Góly: 3. Heiskanen, 15. Nyman, 19. Vaakanainen, 20. Talvitie, 26. Talvitie, 69. Virtanen - 8. Mikyska, 28. Chytil, 32. Škvrně, 39. Machala, 58. Zadina

Kanada - Švédsko 3:7 (0:1, 2:3, 1:3)

Góly: 22. Strome, 35. Entwistle, 55. Comtois - 20. Zetterlund, 31. Bäck, 34. Olofsson, 40. Hugg, 45. Olofsson, 49. Brännström, 58. Lundeström

Hokejisti Bieloruska do 18 rokov triumfovali vo štvrtkovom prvom súboji o záchranu v A-kategórii MS na šampionáte v Spišskej Novej Vsi a Poprade nad Lotyšskom 2:0. Druhý duel série hranej na dve víťazstvá je na programe v piatok.

Bielorusko - Lotyšsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 39. Martynov (Jerjomenko, Fyljajev), 60. Jerjomenko (Martynov)