window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

Švarný spokojný s fínskou zastávkou, s Dánmi nečaká prechádzku ružovou záhradou

BRATISLAVA - Slovenský hokejový obranca Ivan Švarný sa na reprezentačný zraz dostavil po krátkom sedemdňovom oddychu, ktorý si doprial po vypadnutí jeho klubu Kärpät Oulu v osemfinále play off fínskej ligy. Dlhšia prestávka by mu podľa vlastných slov skôr ublížila.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Cítim sa rovnako ako počas sezóny, pretože prestávka bola veľmi krátka. Minulý týždeň som ešte zľahka trénoval," povedal pre TASR Švarný krátko pred začiatkom tréningu reprezentácie v rámci prípravy na dvojzápas v Dánsku a na otázku, či by prijal dlhší oddych, odpovedal: "Je to na uváženie. Mal som voľno sedem dní a to je ideálne. Trénoval som aj na suchu, väčší oddych by znamenal, že by som sa do toho dostával oveľa pomalšie."

Tridsaťdvaročný obranca odišiel do Fínska v polovici februára po tom, čo sa skončila púť Slovana Bratislava v KHL. "Bolo to veľmi dobré. Fíni sú o nejaký krok pred nami čo sa týka korčuľovania, aj zázemia pri tíme. Fungovalo to tam výborne, tréningy boli dobré, zápasy rýchle, hralo sa tvrdo do tela a iným systémom, ako hráme my. Ja som bol veľmi spokojný a bola to pre mňa pozitívna skúsenosť," pochvaľuje si Švarný, ktorý by sa nebránil pôsobeniu v krajine tisícich jazier ani v budúcnosti: "Ak by prišla ponuka, určite by stála za zváženie, takže túto možnosť nevylučujem."

Prečítajte si aj: Káder Slovenska pred zápasom s Dánskom kompletný. MS budú zrejme bez Gáboríka

V osemfinále play off nestačil Kärpät na IFK Helsinki a Švarný tak môže absolvovať už úvodnú časť prípravy na svetový šampionát. "Samozrejmosť to nebola, ale volal mi Robo Švehla a vedel som, že sa zúčastním na prípravnom kempe. Tešil som sa ako každý rok, mojim cieľom je zabojovať o piate majstrovstvá sveta," povedal pre TASR Švarný, ktorého momentálne netrápi žiadne zranenie. "Dúfam, že to tak aj zostane," dodal.

Úvodný prípravný dvojzápas proti Dánsku nebude pre Slovákov jednoduchý, jeden z pilierov obrany tímu Zdena Cígera to dobre vie. "Každá severská krajina má špecifické črty, vlani sme s nimi hrali v Bratislave a boli nepríjemní. Dodržiavajú systém a hrajú tvrdo do tela. Nečaká nás prechádzka ružovou záhradou. Ale najlepšie by bolo zvíťaziť hneď v prvom zápase a dostať sa na víťaznú vlnu."

Okrem dvojzápasu s Dánskom čaká na reprezentáciu Slovenska ešte šesť stretnutí, postupne si dvakrát zmeria sily so Švajčiarskom, Fínskom a Nórskom. "Ťažko povedať, či je lepšie začať s tímom kvalít Dánska, alebo niekým silnejším. Aj pre nich aj pre nás je to prvý prípravný zápas po dlhej dobe, takže pôjde skôr o to, aby sa oba tímy dostali do tempa fyzicky i mentálne. My sa budeme určite snažiť vyhrať. Či je lepšie začať prípravu napríklad s Rusmi, na to neviem odpovedať," dodal Ivan Švarný.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články