Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovan a Košice hlásia: O rok sme späť, tešte sa!

Extraligový hokejový majster HC Košice a účastník KHL Slovan Bratislava si zopakujú atraktívny prípravný zápas aj o rok.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Extraligový hokejový majster HC Košice a účastník KHL Slovan Bratislava si zopakujú atraktívny prípravný zápas aj o rok. Generálni manažéri oboch najúspešnejších slovenských klubov Juraj Bakoš a Maroš Krajči po stredajšom vzájomnom stretnutí prisľúbili fanúšikom, že sa môžu tešiť na ďalšie vzájomné zápolenie.

"S pánom Krajčim sme už dohodli odvetu, ktorá bude o rok v Bratislave a obaja sme nevylúčili, že sa naše stretnutia stanú do budúcna aj tradíciou," potvrdil Bakoš pre oficiálnu webstránku košického klubu.

Vypredaná Steel aréna si v stredu užila zápas odvekých rivalov z opačných koncov republiky. Hráči Slovana v ňom vyhrali 3:1 najmä vďaka výkonu v druhej tretine, keď v rozmedzí od 35. do 39. minúty trikrát prekonali domáceho brankára Melicherčíka. Po derby neskrývali manažéri pozitívne pocity.

"Bolo to výborné športové aj spoločenské podujatie a samotný zápas ponúkol divákom skvelý zážitok," zhodnotil Bakoš ostro sledovaný prípravný zápas. "Slovan a Košice majú v podstate nadštandardné vzťahy. Veď v celej histórii sme si toho prežili v rámci vzájomných zápasov skutočne dosť. Človek má až mrazenie v chrbte, keď sem príde. Ľudia jednoducho na súperenie mužstiev nezabudli, a veru by ani nemali prečo. Od prvej minúty to bol výborný hokej, skvelá atmosféra, chlapci sa na ľade zdravo rezali. Človek si takéto súperenie, atmosféru a ten hokej musí užívať," povedal šéf bratislavského Slovana Maroš Krajči.

Celková atmosféra v Košiciach iba potvrdila dôležitosť, akú najväčšiemu slovenskému derby prikladá hokejová verejnosť. "Pevne verím, že o rok u nás to bude takisto minimálne takto dobré a na reprízu na Slovane sa už teraz veľmi tešíme," dodal Krajči.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články