Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Slováci hrajú bez útoku, Bokroš štvrťfinále nevidí dobre: Bol by to zázrak

MONTREAL - Slovenskí hokejisti zakončili účinkovanie v B-skupine na juniorských MS v Kanade prehrou. Favorizovanému Rusku podľahli 0:2 a v konečnej tabuľke obsadili štvrté miesto, čo znamená, že vo šťvrťfinále sa predstavia rovnako ako vlani proti Švédsku.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Minulý rok podľahli severskému favoritovi v tejto fáze turnaja 0:6, tohtoročný duel je na programe v pondelok 2. januára o 21.30 SEČ v Montreale.

Prečítajte si aj: VIDEO Bokroš napriek postupu poriadne vyčistil žalúdky hráčov: Kto nehral, nepochopí

Ernest Bokroš, tréner SR bol po zápase bol veľmi nespokojný: "Možno je to pre nás prijateľný výsledok, ale strašne ma mrzí naša ofenzívna sila. Po dvoch tretinách sme mali zasa len šesť, sedem striel, na týchto majstrovstvách sveta ako keby sme hrali bez útoku. Spokojnosť môže byť s defenzívou, brankármi, obrancami aj útočníkmi, čo sa týka defenzívnej činnosti, ale smerom dopredu sa nevieme presadiť, nedokážeme si vypracovať väčšie šance. Spokojnosť z mojej strany nie je na mieste."

Radovan Bondra vidí príčinu v kombinačnej mizérii. "Musíme našu hru zjednodušiť a viac sa tlačiť do bránky. Problémy začínajú už v našom obrannom pásme, kde si hru strašne komplikujeme. To sa potom prenesie aj do útoku."

Bokroš vidí postup do semifinále cez Švédov veľmi bledo. "Je to jeden z najsilnejších tímov na turnaji a my nemôžeme celý zápas iba brániť. Skúsime to, ale považoval by som to za zázrak, keby sme sa gólovo presadili či už z hry, alebo z presilovky," povedal Bokroš pre hokej.cz.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: TASR, hokej.cz

Podobné články