window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nedorost: V Slovane panuje parádna atmosféra

KHL
Vedenie slovenského účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Slovana Bratislava potvrdilo angažovanie českého útočníka Václava Nedorosta. Manažment klubu sa dohodol s 32-ročným centrom na ročnej zmluve s platnosťou do 30. apríla 2015. Platnosť kontraktu podlieha ešte registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"HC Slovan teší, že si Nedorost z veľkého záujmu klubov vybral práve Bratislavu a verí, že v novej sezóne pomôžu aj jeho schopnosti k naplneniu tímových cieľov," uviedol bratislavský klub na svojej oficiálnej webstránke.

Nedorost, ktorý doteraz trénoval doma v Českých Budějoviciach, avizoval dohodu so Slovanom už minulý týždeň. Ponuku s radosťou privítal. "Chcel som zostať v KHL, čo sa podarilo. Ponuke zo Slovana som rád, pretože tam panuje parádna atmosféra. Ľudia tam dokážu z hráčov "vyždímať" lepší výkon. Už sa do Bratislavy teším," uviedol pre iDnes.cz.

Nedorost pôsobil v uplynulých dvoch sezónach v Donbasse Doneck, klub však pre nestabilnú situáciu na východnej Ukrajine nebude v novej sezóne účinkovať v prestížnej nadnárodnej súťaži a tak si hráč musel hľadať nový angažmán. V Slovane sa má podľa vlastných slov hlásiť už v pondelok.

Tréner "belasých" Rostislav Čada sa na začiatku prípravy na ľade vyjadril, že by rád svoj tím posilnil ešte o jedného centra do prvého útoku. Nedorost, ktorý má na konte aj 99 štartov v zámorskej NHL, dokáže nastupovať na tomto poste ako i na krídle.

Nedorost je podobne ako ďalší slovanista Michal Vondrka odchovancom českobudejovického hokeja. Po držiteľovi dvoch zlatých medailí zo svetového šampionátu do 20 rokov siahlo v roku 2000 v 1. kole draftu zo 14. miesta Colorado Avalanche, kde odohral dve sezóny. V NHL má tiež skúsenosti z tímu Florida Panthers.

Kariéra rýchlonohého korčuliara pokračovala od sezóny 2004/2005 v Európe. Po piatich sezónach v najvyššej českej súťaži smerovali kroky Nedorosta do KHL. Postupne obliekal dresy Metallurgu Novokuzneck, Levu Poprad a posledné dva ročníky strávil v Donbasse Doneck, kde patril ku kľúčovým hráčom mužstva. V minulej sezóne zaznamenal v 43 zápasoch KHL 23 bodov za 14 gólov a deväť asistencií.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články