Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Horor v zámorí: Hráč počas hymny skolaboval a masáž srdca nepomohla, stav je kritický

AHL
WASHINGTON - Kanadský hokejista Craig Cunningham je po náhlom kolapse v kritickom, ale stabilizovanom stave.
Zdroj: youtube.com
Zdieľajte:

Kapitán tímu Tucson Roadrunners skolaboval pred víkendovým zápasom nižšej zámorskej súťaže AHL proti Manitobe Moose a kluboví lekári ho museli priamo na ľade oživovať. Následne ho previezli do miestnej nemocnice.

Prečítajte si aj: VIDEO Vďaka Budajovmu odchodu vznikla unikátna situácia v AHL: Dvaja hráči, jedno meno

"Je v kritickom, ale stabilizovanom stave. Jeho rodina je s ním a dostáva tú najlepšiu starostlivosť," informoval zámorské médiá tréner Arizony Coyotes Dave Tippett a dodal, že klub nebude zverejňovať ďalšie detaily na žiadosť hráčovej rodiny.

Cunninghama draftoval pred šiestimi rokmi Boston, za ktorý odohral v NHL 34 zápasov. Následne zamieril do Arizony, pričom v drese Coyotes nastúpil počas dvoch sezón na ďalších 29 stretnutí. Dvadsaťšesťročný útočník si však stabilné miesto v profilige nevybojoval a väčšinu kariéry strávil v nižších zámorských ligách.

Aj túto sezónu začal na farme "kojotov" v Tucsone, za ktorý odohral 11 zápasov s bilanciou štyri góly a deväť asistencií. Ten dvanásty sa už po náhlom kolapse ani nezačal, keďže sa tímy dohodli na jeho zrušení. Roadrunners odložia aj nasledujúce domáce duely so San Diego Gulls.

"Craig je vysoko rešpektovaný hráč a líder tímu v našej lige. Celá rodina AHL sa za neho modlí, sme myšlienkami s ním, jeho rodinou a spoluhráčmi," uviedol prezident AHL David Andrews vo svojom vyhlásení.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Podobné články