VIDEO Na zraz dorazilo iba 15 hráčov, Cíger si vybral kapitána: Je to záväzok
S céčkom na drese povedie tím v Augsburgu Vladimír Dravecký. Vedenie reprezentácie oznámilo finálny nominačný zoznam už v pondelok. Cíger ho vytvoril zo širšej verzie s 35 hráčmi, z ktorých napokon vyškrtol dvoch brankárov, šiestich obrancov a piatich útočníkov. Na utorňajšom zraze však privítal len 15 hokejistov.
Pätica Sparťanov Juraj Mikuš, Michal Čajkovský, Martin Gernát, Lukáš Cingel a Andrej Kudrna mali na programe osemfinálový zápas Ligy majstrov proti HV 71, z toho istého dôvodu absentoval aj liberecký obranca Adam Jánošík. Z prvého tréningu sa hlavnému kormidelníkovi ospravedlnil aj Dávid Skokan pre menšiu zdravotnú indispozíciu. Všetci siedmi by sa mali k tímu pripojiť na stredajšom tréningu.
"Dohodli sme sa so Sparťanmi, že si odohrajú zápas v Lige majstrov a prídu buď v noci, alebo ráno. Máme aj nejakých chorľavých či zranených hráčov. Dávid Skokan mi dnes volal, že mal nejakú žalúdočnú slabosť a na tréning nepríde. S chlapcami, ktorých tu máme, skúsime trošku zapracovať, vypotiť sa a zregenerovať. V stredu by sme už mali byť všetci," povedal kouč Zdeno Cíger.
Zranenie vyradilo z účasti v Augsburgu aj ďalších troch hráčov, ktorí sa ocitli v širšej nominácii. Máriovi Bližňákovi diagnostikovali lekári trombózu na dolnej končatine, Jurajovi Mikúšovi sa ozvalo staré zranenie kolena a Christián Jaroš sa potrebuje zotaviť z otrasu mozgu.
"Opakuje sa vlaňajšia situácia, ale aspoň máme možnosť vidieť ďalších hráčov. To je na tom pozitívne. Niektorí hráči by sa za iných okolností nemohli ukázať, teraz majú šancu. Som na nich zvedavý, očakávam, že sa predvedú v najlepšom svetle," dodal Cíger.
Osobitnou kapitolou je neúčasť hráčov bratislavského Slovana. Dôvod je ten, že jediný slovenský účastník KHL nemá so SZĽH doriešené poistky hráčov v prípade ich zranenia na reprezentačnej akcii. "Toto je v kompetencii vedenia reprezentácie. So Slovanom komunikujú, no oni im povedali, že na to túto akciu hráči, s ktorými sme boli dohodnutí, z klubu neprídu. Komunikácia prebieha, takže nechám na vedenie reprezentácie, aby to spoločne so Slovanom doriešilo," komentoval Cíger.
V pozícii kapitána povedie mužstvo Vladimír Dravecký, ktorý je s jedenástimi reprezentačnými gólmi najlepší kanonier aktuálneho výberu. Céčko na drese mal aj počas prvej tohtosezónnej akcie s národným tímom, v rámci ktorej zvíťazili Slováci v prípravnom zápase nad domácim Rakúskom 2:0.
"Je to záväzok, ale najmä zodpovednosť pre mňa aj pre mužstvo. Budem sa snažiť byť nápomocný, či už som kapitán alebo nie, pretože hokej je tímová hra. Chlapcov poznám, sú tu skúsenejší hráči aj tí menej skúsení. Budeme ťahať za jeden povraz, aby sme boli úspešní," uviedol Dravecký vo videorozhovore na oficiálnom facebooku SZĽH.