window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

FOTO Valach sa po tragédii snaží zaradiť do života: Hokej je moja spása

CHOMUTOV - Po obrovskej tragédii sa slovenský obranca Juraj Valach snaží zaradiť do normálneho života.
Zdroj: piratichomutov.cz, instagram.com/piratichomutov
Zdieľajte:

Jeho manželka Simona skolabovala počas šiesteho mesiaca tehotenstva a zomrela, dvojčatá sa podarilo zachrániť. Valach trávi čas hokejom a navštevovaním svojich detí v Banskej Bystrici.

Prečítajte si aj: Valach mesiac po smrti manželky opäť na ľade: Kariéru neriešim, chcem zdravé deti

"Zdravotný stav detí je dobrý, ale stále rizikový. Sú strašne drobné a majú okolo dvoch kilogramov. Jazdím za nimi vždy, keď sa dá. Je to ťažké, ale musím to zvládnuť," povedal Valach pre blesk.cz.

Prečítajte si aj: Tragédia pre Valachovcov: Manželka hokejistu po kolapse zomrela pri pôrode

"Simona (zosnulá manželka) mi rozumela ako nikto iný. Som povahou samotár a ani s rodičmi som si možno nerozumel tak, ako s ňou. Hokej bol vždy súčasťou môjho života a teraz sa musím postarať o deti a živiť ich. Hokej mi v tom pomáha. Samozrejme, nastanú aj ťažké momenty, hlavne keď som sám a doma," priznáva robustný obranca.

Prečítajte si aj: Príčina smrti už je známa, Valachove dvojičky stále v ohrození

Veľmi mu pomáha aj prítomnosť spoluhráčov. "Chlapci so mnou komunikujú a snažia sa ma rozveseliť. Nikto sa veľmi nevypytuje, maximálne ako sa majú deti a podobne. Som za to vďačný. Veľa chalanov poznám už zo Slavie, takže spolu máme hlbší vzťah. Sú mojou oporou, veľmi mi pomáhajú."

Fotka zveřejněná uživatelem Pirati Chomutov (@piratichomutov),

Zdieľajte:
Zdroje informácií: piratichomutov.cz, isport.blesk.cz

Diskusia

Podobné články