Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovan sa už v piatok začne pripravovať na novú sezónu.

Hokejisti Slovana Bratislava odštartujú prípravu na sezónu 2014/15 Kontinentálnej hokejovej ligy už tento piatok. V kabíne "belasých" sa predstaví viacero letných posíl, no nebudú chýbať ani známe tváre z uplynulej sezóny ako Jaroslav Janus, Michal Vondrka, či navrátilec Tomáš Netík.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hráči Slovana sa doteraz pripravovali individuálne. "Pred prvým tréningom na ľade podstúpia všetci členovia mužstva zdravotné a záťažové testy. Tie nám detailnejšie ukážu, ako sa každý z nich pripravil na novú sezónu," uviedol pre oficiálnu stránku klubu tréner Rostislav Čada.

Hlavný kormidelník "belasých" pricestuje do Bratislavy z Brna vo štvrtok, na druhý deň dopoludnia ho čaká úvodný tréning: "Tréningy budú zväčša zamerané na získanie špeciálnej fyzickej kondície. Okrem iného sa budeme venovať individuálnym obranným a útočným činnostiam jednotlivca. Neskôr prejdeme k špeciálnym herným činnostiam ako presilová hra, oslabenia a systém hry celého mužstva. Trénovať budeme prevažne trojfázovo, dvakrát na ľade, jedenkrát tréning sily v posilňovni," povedal český kouč.

Slovanistov čaká v lete porcia desiatich prípravných zápasov. "Zvlášť v auguste príde k zvýšenej hernej konfrontácii s viacerými mužstvami, ktoré sa prezentujú rôznymi hernými štýlmi. Za súpermi nás čaká pomerne veľa cestovania. Aj v tomto období sa však budeme snažiť o maximálnu intenzitu tréningov, s cieľom byť v prípravných zápasoch čo najviac úspešní," pokračoval Čada.

Jeho novým asistentom pre nasledujúcu sezónu bude Vladimír Orzságh: "Vlado bude mať pri prvom tíme úloh viac. Jednou z tých hlavných bude počas zápasov koučovanie bekov, teda nasadzovanie jednotlivých obranných párov na ľad a koordinovanie ich celkového ice-timu," dodal Čada.

Slovan získal pred novou sezónou viacero posíl. Do tímu prišli napríklad kanadský obranca Kurtis Foster, americkí útočníci Matt Murley a Patrick White, Slovinci Rok Tičar a Žiga Jeglič, švédsky brankár Johan Backlund, či slovenský reprezentačný útočník Ladislav Nagy.

Po úvodných jedenástich dňoch prípravy na ľade odohrá Slovan prvý prípravný zápas sezóny 2014/15 22. júla v Liberci proti účastníkovi KHL Metallurg Novokuzneck.

Známy je už aj kalendár medzinárodnej súťaže. "Belasí" sa predstavia v Bobrovovej divízii spoločne s nováčikom Jokeritom Helsinki z Fínska, chorvátskym Medveščakom Záhreb, lotyšským Dinamom Riga, bieloruským Dinamom Minsk a ruskými klubmi SKA Petrohrad a Atlant Mytišči. Každý účastník súťaže odohrá v základnej časti celkovo 60 stretnutí.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články