Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Najužitočnejším hráčom MS len 18 ročný útočník

Moskva 22. mája (TASR) - Za najužitočnejšieho hráča 80. hokejových majstrovstiev sveta vyhlásili v nedeľu v Moskve iba 18-ročného Fína Patrika Laineho. Autora 7 gólov a 15 asistencií v 10 zápasoch určil za MVP direktoriát turnaja.
Zdroj: TASR.
Zdieľajte:

Laine sa prirodzene dostal aj do All-Star tímu, určovaného hlasmi zástupcov médií. Spoločnosť mu v elitnej šestke robia

Za najlepšieho brankára šampionátu vyhlásili Fína Mikka Koskinena. Titul najlepšieho obrancu dostal Kanaďan Michael Matheson a najlepší útočník je Laine. Rus Vadim Šipačov ovládal produktivitu turnaja 18 bodmi v 10 zápasoch (6 gólov + 12 asistencií). Hneď za centra superlínie sa zaradili jeho krídla Artemij Panarin (6+9) a Jevgenij Dadonov (6+7). Kanonierom turnaja je Švéd Gustav Nyquist, ktorý dal rovnako 7 gólov ako Laine, ale odohral menej zápasov.

Slávnosti odovzdávania cien a trofejí sa prihovoril prezident Ruskej federácie Vladimir Putin. Zablahoželal Kanade k titulu a pozdravil aj "zbornú", pričom divákom zdôraznil, že mužstvo robilo, čo mohlo, hralo dobrý hokej a stále ide len o hokej. O niečo neskôr spolu sú šéfom Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Renem Faselom odovzdal pohár šampiónov kanadskému kapitánovi Correymu Perrymu.

Individuálne ocenenia na MS (podľa direktoriátu turnaja):

Najlepší brankár: Mikko Koskinen (Fín.)

Najlepší obranca: Michael Matheson (Kan.)

Najlepší útočník: Patrik Laine (Fín.)

Titul MVP (najužitočnejší hráč, podľa direktoriátu): Laine

All-Star tím (podľa médií):

Mikko Koskinen (Fín.) - Nikita Zajcev (Rus.), Michael Matheson (Kan.) - Patrik Laine (Fín.), Vadim Šipačov (Rus.), Mikael Granlund (Fín.)

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Podobné články