Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Predstavenie nových posíl Slovana. Prvá časť

V tomto magazíne si predstavíme nové posily Slovana Bratislava.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovan predĺžil zmluvu s Jaroslavom Janusom a podpísal novú zmluvu so švédskym brankárom Johanom Backlundom. Obaja brankári by mali vytvoriť kvalitnú brankársku dvojicu.

Johan Backlund je 32 ročný švédsky brankár ktorý sa taktiež ako Janus v NHL moc neohrial. Odchytal len 1 zápas za Philadelphiu Flyers. Po pár rokoch za morom sa vrátil do Európy a začal chytávať vo fínskej lige za Kärpat Oulu. Odchytal tam dve sezóny a podarilo sa mu dostať sa aj do národného tímu. Backlund už okúsil KHL v tíme Vityazu Podolsk. V minulej sezóne v ňom však odchytal len 16 zápasov. Vo svojej druhej sezóne v KHL bude pôsobiť v bratislavskom Slovane a všetci veríme, že sa mu podarí vytvoriť kvalitnú brankársku dvojicu s Jarom Janusom.

Obrana Slovan získala len nedávno veľkú posilu Kurtisa Fostera. Kanadský obranca by mal patriť spolu s Michalom Sersenom a Jonathom Sigaletom k najvyťažovanejším obrancom Slovana.

Kurtis Foster odohral vyše 400 zápasov v NHL. Fanúšikovia budú mať na neho určite vysoké nároky a budú dúfať, že pomôže Slovanu dostať sa do play-off. Foster odohral v KHL jednu sezónu za Medveščak Záhreb, kde sa stal najproduktívnejším obrancom a zahral si aj v zápase hviezd KHL. Trochu znepokojivý je ale fakt, že v tabuľke +/- mal -4. Foster vyniká skôr hrou dopredu ako dozadu ale v Slovane bude musieť zlepšiť svoju defenzívu. Všetci veríme, že budúcu sezónu sa bude pohybovať len v kladných číslach. Zatiaľ je to však jediná posila do belasej obrany, ak chce Slovan pomýšľať na úspech v KHL, bude musieť dotiahnuť ešte aspoň jedného defenzívne ladeného obrancu.

Slovan posílil útok výrazne viac ako obranu, zmluvu podpísal s 8 novými útočníkmi. Ešte pred MS v hokeji Slovan podpísal zmluvu s dvoma slovinskými hokejistami.

Rok Tičar a Žiga Jeglič sú odchovancami slovinského hokeja, ktorí v posledných rokoch výrazne napredoval. Obaja okúsili viacero líg (fínsku, rakúsku, švédsku) až kým nezakotvili v nemeckej DEL lige. Rok Tičar nazbieral v 49 zápasoch 32 bodov. Žiga Jeglič prestúpil do nemeckého Ingolstadtu v priebehu sezóny a v 11 zápasoch si pripísal 9 bodov. Slovinskí reprezentanti a účastníci OH v Soči by mali v Slovane hrávať spolu v útoku a nazbierať čo najviac bodov.

Ladislav Nagy prestúpil do Slovana z fínskeho Jokeritu Helsinky. Nagy je odchovancom košického hokeja a už v sezóne 1999/2000 hrával NHL. V NHL odohral 435 zápasov v ktorých zaznamenal 311 bodov. Po 8 sezónach v NHL prišiel okúsiť KHL. V tíme Severstalu Cherepovets sa mu však veľmi nedarilo a tak po 2 sezónach prestúpil do Švédskeho MODO. Po jednej sezóne v švédskej lige sa opäť vrátil do KHL do tímu Lev Poprad. Sezónu však dohral v bieloruskom Diname Minsk. Nasledujúcu sezónu sa vrátil do švédskeho MODO a tú ďalšiu odohral za Jokerit Helsinky. Jokerit ohlásil vstup do KHL a všetci čakali, či predĺžia zmluvu s Lacom Nagyom. Nakoniec sa tak nestalo a Nagy bude tak obliekať dres Slovana, ktorému by mal svojimi gólmi pomôcť k postupu do play-off.

V druhej časti magazínu si predstavíme týchto hráčov: Patrick White, Matt Murley, Tomáš Surový, Tomáš Netík a Mário Lunter.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články