Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Chcem si znova začať užívať hokej

Po rokoch strávených v Amerike sa Marek Viedenský rozhodol pre návrat do Európy, spomedzi viacerých ponúk padol výber na kvalitnú fínsku ligu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Rodák z Handlove bol draftovaný do NHL tímom San Jose Sharks, no za morom okúsil len nižšie súťaže. Začínal v juniorskej WHL, po drafte putoval na farmu žralokov v AHL a odtiaľ ho neskôr poslali do ECHL. Niet divu, že ho hokej v Amerike prestával baviť a prikývol na ponuku z Fínska. "Chcem si znova začať užívať hokej a Hämeenlinna mi k tomu ponúkla dobré podmienky, počul som o nej len samé pekné veci, takže aj to zavážilo." Tím HPK Hameenlinna sa v sezóne 2005/06 tešil z majstrovského titulu, v sezóne 2009/10 prehral vo finále no a uplynulú sezónu prehral v 1. kole play off s neskorším víťazom ligy, tímom Kärpät Oulu.

Len pred pár dňami sa z Ameriky rozhodol odísť aj ďalší talent slovenského hokeja, Martin Réway sa po dlhom rozhodovaní rozhodol pre pražskú Spartu. Ani v prípade Mareka Viedenského nebolo rozhodovanie jednoduché, keďže mal na stole viacero ponúk. "Rozhodovanie nebolo rýchle, v hre bolo viac možností. Rozmýšľal som, čo by bola do budúcna najlepšia možnosť a preto som sa rozhodoval dlhšie, tak verím, že som si vybral dobre."

"Chcem hrávať čo najviac a získať potrebnú pohodu v dôležitých zápasoch, aby som to potom vedel zužitkovať či už do budúcnosti alebo v reprezentácii", zhodnotil svoje očakávania od nového pôsobiska.

Tohtoročné majstrovstvá sveta v Minsku boli pre Mareka prvými, no nedopadli podľa očakávaní hráčov ani verejnosti. "Mám však väčšinu pozitívnych dojmov, no nájde sa aj pár negatívnych, bohužiaľ.". Po dlhej sezóna si Marek doprial zaslúžený relax a s priateľkou sa vybral za pyramídami do Egypta. Teraz sa už pomaly začína pripravovať na nové výzvy v novom pôsobisku.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články