VIDEO V susedskom derby úspešnejšia Bystrica. Martin si pod Tatrami neškrtol
HKM Zvolen - HC05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 55. Semorád (Puliš, Brabenec) - 15. Kytnár (Matoušek, Rosandič), 28. Rosandič (Jaborník), 39. Tománek (Majdan), 43. Bast (Šmach, Tománek)
Rozhodovali: J. Konc, Lokšík - Junek, P. Šefčík, vylúčení: 1:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2896 divákov
Pred najväčšou návštevou v tejto sezóne nastúpili domáci v retro dresoch. Prvé štyri minúty sa hralo len pred banskobystrickou bránkou. Klhůfek mal šancu, ale bol atakovaný. Nariadené trestné strieľanie však nepremenil. Po Ďatelinkovej strele v 5. minúte Baroš prvýkrát zasahoval. V 6. minúte nastala kanonáda na Bacashihuaovu bránku, ale gól nepadol. V 9. minúte Matouškova prudká strela skončila ponad bránkou. Demitersovu strelu v 10. minúte vychytal súperov brankár do lapačky. Po zlej rozohrávke domácich sa k puku dostali hostia a Kytnár svojou strelou ich dostal do vedenia. Vzápätí nechali domáci osamoteného Handzuša, ale ten nastrelil len betóny Baroša.
Zvolen v druhej tretine ubral z aktivity, naopak hostia sa častejšie objavovali pred zvolenskou bránkou. V 28. minúte Rosandičovu prihrávku na Gašpara si vrazil do siete Demiters. O minútu Pulišovu strelu brankár vyrazil a aj s Klimovou strelou si brankár hostí poradil. V 36. minúte Škvaridlo zahodil veľkú šancu a o minútu sa nepresadil ani Obrdžálek. V 39. minúte sa strelecky presadil Tománek a Matoušek ešte nastrelil brvno Barošovej bránky.
V 43. minúte v oslabení sa dostal pred súperovu bránku Zuzin, ale ani na dvakrát brankára neprekonal. Štvrtý gól Basta padol po prečíslaní, tak ako aj predchádzajce tri góly. V 53. minúte našiel Brabenec dobre postaveného Bagina, ale ten ani nevystrelil na bránku. V 55. minúte Semorádova strela prepadla hosťujúcemu brankárovi do siete. Hostia víťazstvom dali pekný darček trénerovi Zedníkovi v 40. narodeninám.
HKM Zvolen: Baroš - Bagin, Juraško, Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Fekiač - Semorád, Brabenec, Puliš - Obdržálek, Klhufek, Zuzin - Jurík, Mráz, Žilka - Ďaloga, Klíma, Škvaridlo
HC05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua - Sandgren, Ďatelinka, Šmah, Grundling, Rosandič, Čížek, Jaborní, Petran - Tománek, Handzuš, Majdan - Ferleťák, Bast, Hvila - Matoušek, Kytnár, Lamper - Ambroz, Adamčík, Gašpar
HK Poprad - MHC Martin 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Góly: 3. Fabian (Koyš, Heizer), 18. Kroták (Dinda, Paločko), 40. Koyš (Heizer, Kasík), 48. Paločko (Heizer, Kroták), 50. Rusnák (Kroták, Paločko) - 56. Tibor Varga.
Rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Korba, vylúčení: 4:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1496 divákov
Zápas v Poprade nazastihol martinského brankára Dzubinu v reprezentačnej forme. V polovici 3. minúty ho doslova na hruškách nachytal ľahkou strelou Štefan Fabian a v bránke ho vymenil Gibl. Hostí gól vyburcoval k útočnej aktivite, ale bez gólového efektu. Najbližšie k zásahu bol Surovka, ale puk skackajúci po bránkovej čiare neupratal do siete. Keď hostia nevyužili dve presilovky za sebou, prišiel trest. Nenápadnú akciu Paločka s Dindom dokončil nestarnúci Arne Kroták, pre ktorého to bol už 499. zásah v jeho kariére.
Druhá tretina bola na šance vyrovnaná. Najprv po Bartečkovej strele hasil v bránkovisku Matejka, na druhej strane zachraňoval po zakončení hosťujúceho kapitána Vargu Šterbák. Poprad sa bez Suchého, Malinu a Paukovčeka v zostave gólovo presadil i v prostrednom dejstve. Šesťnásť sekúnd pred druhým odchodom do šatní sa strelou pomedzi Giblove betóny prezentoval Koyš, ktorý je pod Tatrami na hosťovaní z Trenčína.
Tretia tretina opäť gólovo patrila domácim. V presilovej hre po nahodení Heizera prepadol puk k osamotenému Paločkovi a ten už mal ľahkú úlohu - 4:0. Martinčania reagovali v 48. minúte oddychovým časom, ale ten im zvrat nepriniesol. Už o minútu na to sa po krásnom blafáku radoval Rusnák a na štadióne prepukli oslavy. Čestný úspech Martina zaznamenal štyri minúty pred koncom zápasu Tibor Varga.
HK Poprad: Kostúr - Briják, Dinda, Gáborčík, Fabian, D. Šterbák, Kasík - Bartečko, Heizer, Koyš - Kroták, Rusnák, Paločko - R. Rapáč, Bajaruns, Štrauch - Achs, Števuliak
MHC Martin: Dzubina - Tabaček, Matejka, Rusina, Bačik, Dlouhý, Dvořák, Trávniček, Tomáš Varga - Tibor Varga, Galamboš, Surovka - Rzavský, Pokrivčák, Skladaný - Uhrík, Dírer, Poliaček - Rudzan, Jurášek, R. Varga
MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 6:3 (3:2, 2:0, 1:1)
Góly: 2. Škoda (Stupka, Handlovský), 7. Stupka (Homer, Handlovský), 20. Stupka, 28. Škoda (Homer, Handlovský), 29. Drábek (D. Brejčák, Valášek), 59. Handlovský (Zaťko, Tomek) – 4. Kutálek (Podhradský), 12. Laliberté (Blackwater), 50. Kutálek (M. Novák, Podhradský)
Rozhodovali: Jonák – Kollár, Holienka, vylúčení: 6:6, navyše: Milam (Nitra) 10 minút nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1227 divákov
Žilinčania začali úvodný domáci duel v novom roku ako z partesu a po 78 sekundách hry viedli. Stupkovu strelu ešte Trenčan vyrazil, ale na následnú dorážku osamoteného Škodu už nestačil. Hostia však rýchlo odpovedali, do úniku sa dostal v 4. min. Kutálek a prekonal Tomeka v žilinskej bráne. Vlci si však v prvej presilovke duelu vzali vedenie späť, keď Homer napálil puk do konštrukcie brány a Stupka ho do nej dorazil. V 9. min. dostali domáci šancu hrať 106 sekúnd v prevahe o dvoch mužov a na jej konci bol Trenčan rád, že neinkasoval. Žilinčania presilovku nevyužili, a potom pykali za chybu v obrane, ktorú v 12. min. na dvakrát potrestal Laliberté. Zaujímavý a vyrovnaný hokej pokračoval, ale skóre sa nepodarilo navýšiť ani jednému tímu aj zásluhou dobrých zákrokov gólmanov. Až v záverečnej minúte sa po chybe obrany Nitry dostal do sóla Stupka, pohral sa s Trenčanom a zabezpečil vlkom opäť vedenie.
Nitra v druhej časti pritlačila, vynútila si aj presilovku, ale počas nej mohla v 27. min. inkasovať po úniku Stupku a strele Handlovského. Následne však hrali presilovku aj domáci, a hoci v nej takmer inkasovali, keď Kutálkovu strelu zastavila žrď, nakoniec v nej zvýšili vedenie po strele Homera a dorážke Škodu. O pol minúty už bol rozdiel trojgólový, keď sa v neprehľadnej situácii zorientoval najlepšie Drábek a prekonal Trenčana. Hostia sa snažili znížiť, ale Tomek predvádzal perfektné zákroky a Nitranov privádzal do zúfalstva. V záverečnej minúte mohol zápas zrejme definitívne rozhodnúť kapitán Drevenák, ale s jeho sólom si Trenčan poradil.
Tretiu tretinu začali hostia presilovkou, nič z nej však nevyťažili. Hra potom mala rýchly spád, hralo sa bez prerušenia, ale aj bez väčších šancí. Ďalšiu početnú výhodu v polovici tretiny však už Nitra zásluhou Kutálkovej strely pod brvno využila a v 50. min. sa tak hostia nadýchli k záverečnému tlaku. Vzadu však nechávali otvorené okienka na rýchle brejky domácich a tým chýbala presnejšia muška k tomu, aby definitívne pochovali nádeje Nitry na body. Dve minúty pred koncom sa hostia odhodlali k hre bez brankára, ale nevyužili ju, naopak Handlovský gólom do prázdnej brány spečatil zaslúžené víťazstvo Žiliny nad lídrom tabuľky.
MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – D. Brejčák, Zaťko, Homer, Ťavoda, Leško, Ondruš, Makovský, Mendrej – Ri. Huna, Ró. Huna, Novotný – Handlovský, Škoda, Stupka – Drábek, Valášek, Drevenák – Rogoň, Dominik Rehák, E. Švec
HK Nitra: Trenčan – Milam, Mezei, Podhradský, Ordzovenský, Milo, König, M. Novák, Kuzma – Laliberté, M. Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Stümpel, Kutálek – Macík, Štefanka, Pupák – Šuba, Bene, Piačka
HK 36 Skalica - HC Košice 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Góly: 20. Brendl, 25. Trenčan (Zukal), 59. Barák (Zálešák, Korytko) - 5. Hrnka (Boltun), 9. Deyl (Bicek, Bartánus), 27. Bartoš (Jenčík), 45. Suja (Bicek), 59. Bartánus (Bicek, Suja).
Rozhodovali: Fridrich, Baluška - Kacej, Stanzel, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 788 divákov
Domáci hrali už od 2. minúty presilovku, zahrali ju však bez strely na Halásza. O prvý gólový zápis sa postaral Hrnka, ktorý využil zaváhanie domácej obrany a poslal hostí do vedenia. Prvú šancu domácich mal v 6. minúte Zálešák, no strelil tesne nad. Deylova strela od modrej skončila za Ševelom a bolo 0:2. Hostia výhodu presilovej hry využili. V 13. minúte bol faulovaný Hrnka, no trestné strieľanie nepremenil. Tú istú možnosť dostal v 20. minúte domáci Brendl, ktorý ju využil na skorigovanie skóre 1:2.
V 21. minúte bol v šanci faulovaný Brendl, domáci to však nevyužili. Po chybe Halásza domáci vyrovnali na 2:2, strelcom gólu bol Trenčan, jeho zásah musel potvrdiť videorozhodca. Domáci sa však radovali len do 27. minúty. Na 2:3 pre hostí dal Bartoš, keď sa ocitol voľný medzi kruhmi a bez váhania prestrelil Ševelu. Potom mali dve dobré šance Pašek a Mickevics, no neuspeli. Po strele Bartoša sa v 32. minúte vyznamenal Ševela. Zápas mal rušný priebeh, mierne navrch mali hostia, najmä v prvej tretine.
V 44. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Markulinec, no Halász jeho strelu zneškodnil. Možnosť skorigovať mali domáci pri vylúčení Suju, no nič nevymysleli. V 52. minúte bol vylúčený Brendl, následne aj Bartoš, skóre sa ale nezmenilo. V 59. minúte prestrelil Halásza Barák a zdramatizoval tak záver zápasu. Domáci sa po oddychovom čase rozhodli pre power play, no Bicek trafil do opustenej bránky a zabezpečil tak tri body pre Košice.
HK 36 Skalica: Ševela – Novák, Barák, Reichel, Opálek, Horváth, Jankovič, Zukal – Mickevics, Brendl, Pašek – Studenič, Školiak, Markulinec – Bezúch, Zálešák, Korytko – Trenčan, Lantoš
HC Košice: Halász – Deyl, Cebák, Mikuš, Dudáš, Šedivý, Pavuk, Šoltés, Macejko – Bartánus, Suja, Bicek – Bartoš, Jenčík, Lelkeš – Hrnka, Češík, Boltun – Bortňák, Chovan, Hričina