Slovan to nebude, kanadský obranca mieri za Réwayom
Kanadský obranca Keaton Ellerby sa stal novou posilou účastníka švajčiarskej NLA, klubu HC Fribourg-Gottéron, kde pôsobí aj náš Martin Réway a doplnil tak troch krajanov v tíme (Michael Dupont, Alexandre Picard a Marc-Antoine Pouliot).
Keaton Ellerby odohral v NHL 218 zápasov, v ktorých si pripísal 27 bodov za 4 góly a 23 asistencií. Svoju kariéru v NHL odštartoval v tíme Florida Panthers. Na Floride odohral štyri sezóny a v priebehu tej poslednej bol vymenený do Los Angeles za draftový výber v piatom kole. V drese kráľov odohral 35 zápasov a na svoje konto si pripísal tri asistencie. Po sezóne odišiel do Winnipegu. Za Jets odohral Ellerby jednu celú sezónu, no v tej druhej, v sezóne 2014/15, nastúpil len na jeden zápas, po ktorom putoval na farmu do tímu St. Johns IceCaps.
V súvislosti so spomínaným hráčom sa skloňoval aj angažmán v klube slovenského účastníka KHL Slovan Bratislava, nakoniec z toho ale zišlo. 27-ročný Ellerby sa na začiatku sezóny vybral prvýkrát do Európy a stal sa posilou tímu Barys Astana, kde získal deväť bodov v 42 zápasoch. Pred Vianocami, konkrétne 16.12. s ním tím z Kazachstanu ukončil spoluprácu.