window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

Bartoš s 200. gólom, Košice s novou posilou!

KOŠICE - V článku sa dozviete: Bartoš dosiahol veľký míľnik. Nitra prerušila skvelú sériu. Koľko zranení sužuje Košičanov? Košice získali svojho bývalého hráča a slovenského reprezentanta Petra Mikuša!
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Predohrávaný šláger 30. kola Tipsport ligy medzi HC Košice a HK Nitra priniesol zaujímavý hokej. Košičania presvedčivým víťazstvom 5:1 stiahli stratu na prvú Nitru na rozdiel dvoch bodov a na prvé miesto tabuľky sa v prípade priaznivej zhody okolností môžu dostať ešte pred Vianocami.

Východniari potvrdili výbornú formu a s Nitrou si pripísali cenné víťazstvo. Na hodnote ich triumfu nič nemení ani fakt, že štvrtý a piaty gól dosiahli v čase, keď už bolo o víťazovi de facto rozhodnuté. Hostia sa v záverečných minútach za stavu 3:1 nedostali k potrebnému tlaku a na zdramatizovanie zápasu preto pomýšľať nemohli.

Míľnik Bartoša, chvála Čadovi

Jednou z hlavných udalostí zápasu bol 200. gól Petra Bartoša v drese Košíc. Po zápase sa vytešoval: „Na takéto zápasy sa vždy teším. Nitra je súper, ktorý hrá dobrý hokej. Oni majú vynikajúci útok a my obranu. Aj keď sme prehrávali, tak naše mužstvo ukázalo charakter a dokázalo stav zvrátiť."

Nakoniec skryto pochválil nového trénera Čadu: "Pripisujem to poctivej práci. To, čo sme natrénovali, sa nám teraz vracia. Výsledky nie sú náhodné.”

Nitra prerušila skvelú sériu

Brankár hostí Michal Valent kryl 42 striel, čo je solídna bilancia, no inkasoval štyrikrát. Po zápase mu do reči veľmi nebolo. "Myslím si, že sme aj my mali viaceré šance a mohli sme dať gól na 2:0. "Haly" (brankár Košíc Halász - pozn.) to však parádne chytil. Nehrá sa na šance, ale na góly. Tých sme dali menej než súper, prehrali sme a ideme domov bez bodov," stručne hodnotil zápas nitriansky brankár.

Pred zápasom bolo jasné, že jeden z tímov príde o príjemnú sériu víťazstiev. Nitrania cestovali na východ po siedmich víťazstvách v rade, Košičania mali ešte o jedno viac. Napokon pokračuje séria úradujúceho majstra, ktorý sa po slabšom začiatku sezóny už dostal na želané priečky.

"Každá séria sa raz skončí, tá naša sa skončila v Košiciach. Ideme však ďalej, v piatok nás čaká na domácom ľade silný Zvolen, na ktorý sa musíme dobre pripraviť," poznamenal pre TASR brankár Nitry Valent.

Brankár Nitry Valent hodnotí zápas:
Váš prehliadač nepodporuje prehrávanie audio prvkov, aktualizujte ho na najnovšiu verziu.

Makajú na 100 percent

Takmer štyritisíc divákov v Steel aréne odmenilo domácich hráčov mohutným potleskom. "Oceliari" si ho zaslúžili za predvedenú hru v obrane i útoku. Zásluhu na presvedčivom víťazstve mal brankár Tomáš Halász, ktorý zaznamenal 30 úspešných zásahov a diváci viackrát skandovali jeho meno. Návrat Košíc do popredia tabuľky teší všetkých hráčov majstra.

"Takýto úsek sezóny sme potrebovali. Stále sme pozerali na vrchné priečky tabuľky a verili sme, že sa tam dostaneme. V našom tíme každý hráč pracuje na sto percent a bola len otázka času, kedy sa tam dostaneme," poznamenal útočník Košíc Richard Lelkeš.

Zranenia sužujú Košice

Z víťazstva, ktoré stiahlo náskok Nitry na prvej priečke na dva body, mal radosť aj tréner Košíc Rostislav Čada. Mrzieť ho však mohlo zranenie útočníka Dávida Šoltésa, ktoré môže trénerovi skomplikovať skladanie zostavy na najbližší zápas. Košičanom totiž už dlhodobo chýbajú ďalší útočníci. Krátko po návrate do Košíc sa zranil a stále absentuje Gabriel Spilar, dlhodobý trest má Adam Lapšanský a proti Nitre nehral ani Tomáš Hrnka.

Tréner Košíc Čada o zraneniach:

"Hrnka sa nezúčastní ani piatkového zápasu, no po nasledujúcej reprezentačnej prestávke by sa mal vrátiť do tréningového procesu i zostavy. Dávidovi Šoltésovi sa obnovilo zranenie ramena a momentálne nevieme určiť ako dlho bude trvať kým sa vráti do zostavy," poznamenal tréner domácich Čada.

Nová posila do obrany!

Okrem spomínanej štvorice už pre najbližší zápas nemôže počítať ani s ďalším útočníkom Petrom Sojčíkom. Vedenie klubu sa rozhodlo vymeniť dvadsaťdeväťročného útočníka do Dukly Trenčín za obrancu Petra Mikuša. Mikuš už za Košice hrával a s trénerom Čadom sa zo svojho bývalého pôsobenia dobre pozná. Mikuš má na svojom konte aj 22 zápasov v drese Slovenska.

Na angažovaní obrancu vedenie klubu pracovalo už od októbrového príchodu trénera Čadu. Už po predošlom domácom zápase so Skalicou asistent trénera Marcel Šimurda pre TASR naznačil, že by mohlo dôjsť k doplneniu obranných radov.

"Táto téma je stále aktuálna a pracujeme na tom," povedal vtedy Šimurda.

Košičania už do decembrovej reprezentačnej prestávky odohrajú iba jeden zápas. Ak v piatok v Banskej Bystrici natiahnu svoju víťaznú sériu na desať zápasov a Nitra prehrá doma so Zvolenom, ocitnú sa, vôbec prvýkrát v sezóne, na prvom mieste tabuľky.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: TASR, hckosice.sk

Diskusia

Podobné články