window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

MS v in-line hokeji: Prvým súperom Kanada

Slovenskí reprezentanti v in-line hokeji sa od nedele predstavia na 16. majstrovstvách sveta IIHF vo fínskom Tampere (5.-11. júla). V krajine tisícich jazier budú chcieť vylepšiť vlaňajšiu siedmu priečku z Pardubíc.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V B-skupine top divízie MS čakajú Slovákov postupne súboje s vicemajstrami sveta z Kanady (v nedeľu 5. júla o 19.00 SELČ), vlaňajšími bronzovými medailistami z USA (v pondelok o 15.00) a Nemcami (v utorok o 15.00). Titul obhajujú domáci Fíni, ktorý vo finále minuloročného svetového šampionátu zdolali Kanadu jasne 6:2.

Turnaje dvoch najvyšších divízií MS sa uskutočnia opäť na jednom mieste. Top divízia, ktorej zápasy budú prebiehať na hlavnej ľadovej ploche 7.300-tisícovej Tampere Ice Arény, je v základnej fáze rozdelená do dvoch štvorčlenných skupín (A a B), pričom do vyraďovacej časti postúpia všetky tímy. Vo štvrťfinále sa stretnú klasickým krížovým systémom (1-4, 2-3). Finále je na programe v nedeľu 11. júla o 19.00 SELČ.

Zloženie základných skupín top divízie MS 2015:
A-skupina: Fínsko (vlani na MS: 1. miesto), Švédsko (4.), Česko (5.), Slovinsko (8.)
B-skupina: Kanada (2.), USA (3.), Nemecko (6.), SLOVENSKO (7.)

Program Slovákov na MS - B-skupina:
nedeľa 5. júla, 19.00 SELČ: SR - Kanada
pondelok 6. júla, 15.00: USA - SR
utorok 7. júla, 15.00: Nemecko - SR

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články