Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovan získal od Ufy práva na Záborského

KHL
Hokejový klub Slovan Bratislava získal od Salavatu Julajev Ufa práva na slovenského útočníka Tomáša Záborského. Informovala o tom oficiálna internetová stránka ruského klubu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hráčske práva sa týkajú iba KHL, pričom 27-ročný krídelník je momentálne zmluvne zviazaný s fínskym tímom IFK Helsinki, s ktorým sa už dohodol na pokračovaní spolupráce aj v nasledujúcej sezóne. Navyše budúcnosť Slovana v KHL je neistá, slovenský klub sa stále snaží nájsť potrebné financie na zotrvanie v nadnárodnej súťaži, v súčasnosti sa však pravdepodobnejšie javí jeho návrat do domácej extraligy, kam už podal nezáväznú prihlášku. Definitívne rozhodnutie ohľadom jeho budúcnosti by malo padnúť v júni.

Záborský, ktorý už uzavrel reprezentačnú kariéru, pôsobil v Ufe v závere ročníka 2013/2014. Následne zamieril do IFK Helsinki, kde bol s 47 bodmi (15+32) v 60 zápasoch najproduktívnejším hráčom tímu v základnej časti a s ôsmimi bodmi (4+4) druhým najproduktívnejším v play off. Ufa za neho získala od Slovana voľbu v piatom kole draftu juniorov KHL.

Zdieľajte:
Pridal: TASR
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články