Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Osem tímov pozná program, na budúci rok aj s Maďarmi a Kazachmi

Na hokejových MS v Česku pokračuje už iba polovica tímov. V stredu, v prvý z dvoch voľných dní už Ostravu a Prahu opustili zostávajúce výpravy ôsmich tímov, z ktorých bol turnaj pre väčšinu sklamaním. Najviac pre Rakúšanov a Slovincov ktorí opäť hneď po návrate do elity klesli späť o kategóriu nižšie. Do A-kategórie prichádzajú pre budúcoročné MS v Rusku Maďari a Kazaši.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Vo štvrtok sa hrá štvrťfinále šampionátu, v ktorom domáci výber v pražskej O2 aréne privíta Fínov. V základnej A-skupine Česi skončili síce až tretí, ale ako organizujúca krajina majú právo zostať na play off v hlavnom dejisku, kde sa potom odohrá kompletný program od semifinále. Naopak, za nimi sa "terigali" Suomi napriek druhej priečke v "béčku"

Znevýhodnení sú tiež Švédi, ktorí rozložení dva týždne v Prahe, museli odcestovať za Rusmi na štvrťfinále do Ostravy, hoci v Prahe skončili pred Čechmi druhí. Ostatné pravidlá dvojičiek vo vyraďovačke sa už odvádzajú od poradia v krížovom systéme, takže obaja zámorskí víťazi základných vetiev privítajú vo svojich táboroch outsiderov druhej fázy - Kanada v Prahe Bielorusov a USA v Ostrave Švajčiarov.

O pridelení plánovaných časov štyroch štvrtkových duelov rozhodol v utorok hneď po zápasoch direktoriát turnaja. Ten odklepol Česku domácu výhodu výberu a tak sa o 20.15 bude hrať ČR - Fínsko, tým pádom Kanada s Bieloruskom o 16.15. Duely v Ostrave sa hrajú takmer paralelne s hodinovým predstihom, najprv Američania so Švajčiarmi, potom Švédi s Rusmi. Ak domáci tím uspeje, bude hrať v sobotňajšom semifinále v skoršom termíne o 15.15. Ak nie, tak sa tam bude hrať dvojica, v ktorej sa ocitne semifinalista s najlepšou bilanciou po základnej fáze.

Štvrťfinálové dvojice (hrá sa vo štvrtok 14. mája):

15.15 USA - Švajčiarsko /Ostrava/

16.15 Kanada - Bielorusko /Praha/

19.15 Švédsko - Rusko /Ostrava/

20.15 Fínsko - Česko /Praha/

Semifinále (sobota 16. mája)

15.15 a 19.15, /oba Praha/

Kanada/Bielorusko - Fínsko/ČR

USA/Švajčiarsko - Švédsko/Rusko

Finále (nedeľa 17. mája):

16.15 o 3. miesto /Praha/

20.15 finále /Praha/

Priebežné celkové poradie 79. MS:

1.-8. štvrťfinalisti MS

9. SLOVENSKO

, 10. Nemecko, 11. Nórsko, 12. Francúzsko, 13. Lotyšsko, 14. Dánsko, 15. Rakúsko, 16. Slovinsko.

Zdieľajte:
Pridal: TASR
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články