Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Jurčov štart otázny, brankári zamotali trénerom hlavu

Slovenskí hokejisti nastúpia na záverečný skupinový zápas na majstrovstvách sveta s USA pravdepodobne v identickej zostave ako proti Rusku. Otáznik visí iba nad Tomášom Jurčom, ktorý má zdravotné problémy s chrbtom a zatiaľ nie je jasné, či v utorok bude môcť hrať. Tréneri sa zároveň ešte nerozhodli, kto z dvojice brankárov bude chytať.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Vůjtekovci v pondelok dopoludnia trénovali bez Jurča. "V zápase s Ruskom mal problémy s chrbtom, ktoré ho limitovali v ďalšom pokračovaní. Preto sme ho stiahli, aby sa doliečil a pripravil na ďalší zápas. Verím, že nastúpi na duel s USA, bolesti ustúpia a bude môcť pokračovať ďalej," uviedol tímový lekár Ján Grauzel.

S tímom ostal aj Marko Daňo, ktorý pre zranenie kolena nehral už proti Rusku a určite si nezahrá ani s USA. "Je tu, chcel zostať s chalanmi. Jeho zranenie nevyžaduje operačnú liečbu, čiže je to otázka troch až štyroch týždňov fixácie a rehabilitácie," dodal pre TASR Grauzel.

V prípade, že Jurčo sa do utorka 16.15 h nedá dokopy, do tretieho útoku k Máriovi Bližňákovi a Milanovi Bartovičovi naskočí Patrik Lušňák. "A v zostave sa predstaví aj obranca Ivan Baranka. Ak Jurčo nastúpi, Lušňák bude pripravený kedykoľvek v zápase ho nahradiť," povedal pre TASR Vůjtek. Hlavný kouč sa ešte nerozhodol, koho nasadí do bránky. Július Hudáček si vypýtal miesto jednotky po výbornom výkone v nedeľňajšom zápase s Ruskom. "To si ešte necháme prejsť hlavou. Musíme sa porozprávať hlavne s brankármi," dodal.

Slováci chcú proti USA zabojovať aj v prípade, že už nebudú bojovať o postup do štvrťfinále. Lepšie miesto v tabuľke totiž znamená aj lepšie postavenie v renkingu IIHF a väčšiu šancu na priamu kvalifikáciu na ZOH 2018. "Tri body nám chýbajú. Zajtra sa ich pokúsime získať a musíme čakať, ako budú hrať Bielorusi. Musíme sa zamerať na svoj výkon, Ameriku chceme zdolať," povedal Vůjtek, ktorý chcel sledovať pondelňajší duel priameho konkurenta o postup Bieloruska s Fínskom iba v televízii. "Budem sa na to pozerať asi len v televízii, pretože mám nejakú schôdzku," dodal.

Predpokladané zostava Slovenska proti USA (utorok 16.15 h):
J. Hudáček (Laco) - Meszároš, Graňák, Ďaloga, Mikuš, Jurčina, Sersen, Jánošík (Baranka) - L. Hudáček, Surový, Gáborík - Miklík, Viedenský, Tatar - Jurčo/Lušňák, Bližňák, Bartovič - Pánik, Kopecký, Dravecký

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články