Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

L. Hudáček späť v prvom útoku, Dravecký nahradí Daňa

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek pred nedeľňajším súbojom B-skupiny MS s Ruskom (20.15 h) opäť premiešal zloženie útokov.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Libor Hudáček sa vráti do prvej lajny k Tomášovi Surovému a Mariánovi Gáboríkovi, Tomáš Tatar nastúpi v druhej útočnej formácii s Michelom Miklíkom a Marekom Viedenským. Kouč sa rozhodol prvýkrát na šampionáte rozbiť trio Richard Pánik - Mário Bližňák - Milan Bartovič. Do zostavy sa od začiatku duelu vráti Vladimír Dravecký, ktorý nahradí zraneného Marka Daňa. Ako trinásty útočník bude pripravený Patrik Lušňák. Obranné dvojice by mali zostať rovnaké ako v sobotňajšom zápase s Fínskom (0:3).

"Marko Daňo zo zdravotných dôvodov nenastúpi a na jeho miesto pôjde Dravecký. Pomenili sme útoky tak, aby sme mali pravákov aj do presilovky. V obrane budeme točiť tých sedem obrancov, ktorí hrali aj včera," komentoval zmeny v zostave asistent trénera Peter Oremus.

Daňo má podľa prvých správ poškodený vnútorný postranný väz v kolene, v nedeľu dopoludnia však podstúpil ďalšie vyšetrenia v nemocnici. "Marko išiel s lekárom do nemocnice. Zatiaľ neviem povedať nič konkrétne, ale je to v štádiu riešenia," pokračoval Oremus.

Ako avizoval hlavný tréner už v sobotu, do bránky od začiatku nastúpi Július Hudáček, ktorý si tak odkrúti debut na majstrovstvách sveta. Ján Laco bude pripravený na striedačke.

Na nedeľňajšom rozkorčuľovaní trénovali na ľade iba ôsmi hráči - dvaja brankári (J. Hudáček, Konrád) a šiesti korčuliari (Graňák Mikuš, Jánošík, Baranka - Dravecký, Lušňák).

Slováci o 20.15 h nastúpia proti Rusku a ak chcú pomýšľať na postup do štvrťfinále, mali by bodovať. "Včera náš výkon nebol zlý, no musíme hlavne premieňať naše šance. Teraz už nemôžeme rozmýšľať nad ničím iným, musíme už bodovať. V dnešnom zápase urobíme všetko pre to, aby to tak bolo," dodal Oremus.

Predpokladaná zostava SR v zápase s Ruskom: J. Hudáček (Laco) - Meszároš, Graňák, Jurčina, Sersen, Ďaloga, Mikuš, Jánošík - L. Hudáček, Surový, Gáborík - Tatar, Viedenský, Miklík - Jurčo, Bližňák, Bartovič - Pánik, Kopecký, Dravecký - Lušňák

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články