Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zostava proti Fínom je známa, Laco v bráne

Proti Fínom do bránky opäť Ján Laco, na tribúne Baranka a Lušňák.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Aj v piatom zápase na MS v Ostrave sa slovenská hokejová reprezentácia predstaví v bránke s Jánom Lacom. Na striedačke bude pripravený ako náhradník Július Hudáček.

Slováci nastúpia v sobotu o 16.15 h proti Fínom v rovnakej zostave, v akej trénovali v piatok, teda prvý útok vykorčuľuje v zložení Tomáš Tatar, Tomáš Surový, Marián Gáborík. Na ľad sa vráti kapitán Tomáš Kopecký, ktorý sa postaví do štvrtej útočnej formácie po boku Michela Miklíka a Marka Daňa. Na tribúne zostanú Ivan Baranka a Patrik Lušňák, ako trinásty útočník bude pripravený Vladimír Dravecký.

Proti "Suomi" to nebudú mať Slováci ľahké, severania v B-skupine už v troch zápasoch po sebe nedostali gól. "Fíni sú veľmi disciplinovaní, majú veľmi dobré presilovky, v ktorých sú veľmi nepríjemní. Sú to dobrí korčuliari, v tíme majú veľa individualít, ktoré vedia rozhodnúť zápas. Fínska hra je založená na tom, že všetci útočia a všetci bránia," charakterizoval súpera asistent trénera Vladimír Országh.

Súperov brankár Pekka Rinne neinkasoval na MS už 193 minút a 41 sekúnd. Ak vydrží ešte 31:44 min, prekoná šampionátový rekord Kanaďana Murraya Doweyho z roku 1948. "Rinne je vynikajúci brankár, má veľmi dobré meno v NHL. Je vysoký, na svoju výšku však aj pohyblivý. A veľmi dobre mu pomáhajú obrancovia, ktorí hrajú agresívne a čistia priestor pred bránkou. Každý gólman má však aj svoje slabiny. Urobíme všetko preto, aby sme mu zrušili sériu bez inkasovaného gólu a zvíťazili." Tím vsadí medzi žrďami opäť na Jána Laca. "Uvažovali sme o zmene brankára, ale nakoniec sme sa rozhodli pre Jana. Nemyslím si však, že odchytá všetky zápasy na MS. Stretnutí je veľmi veľa, Julo Hudáček dostane tiež šancu," dodal Országh.

Na sobotňajšom rozkorčuľovaní trénovalo na ľade iba štrnásť hráčov - dvaja brankári (J. Hudáček, Konrád) a tucet korčuliarov (Ďaloga, Mikuš, Baranka, Jánošík - Surový, Jurčo, Bartovič, Bližňák, Miklík, Daňo, Lušňák, Dravecký). Slováci sa predstavia proti Fínom v tmavomodrých dresoch. Duel povedú hlavní rozhodcovia Švéd Marcus Vinnerborg a Rus Konstantin Olenin a čiaroví Kanaďan Bevan Mills a Paul Carnathan z USA.

Zostava SR v zápase s Fínskom (v sobotu o 16.15 h): Laco (J. Hudáček) - Meszároš, Graňák, Jurčina, Sersen, Ďaloga, Mikuš, Jánošík - Tatar, Surový, Gáborík - Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Pánik, Bližňák, Bartovič - Daňo, Kopecký, Miklík - Dravecký

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články