Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Miro prichádza do belasej rodiny

Náš seriál o Mirovej prehupol do druhej polovice, v ktorej dnes predstavíme jeho zastávku v Ruskej KHL
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Dinamo Moskva

Prvá zastávka v KHL bola bola v Moskovskom Diname. Netrvala však dlho, pretože Miro tam odohral len pár zápasov. Stihol ich konkrétne 6, počas ktorých strelil 1 gól a k nemu pridal aj 2 asistencie. Následne si Miro zlomil ruku a jeho prvá sezóna v KHL sa skončila

KHL na Slovensku

Sezóna 2012/13 sa niesla v znamení vstupu Slovanu do KHL. Jeho prvá sezóna bola náročná, no k cieľu postúpiť do play-off mali pomôcť hráči ako Sekera, Višňovský či Šatan. Miro bol kapitánom mužstva v prvej historickej sezóne Slovanu v KHL a ako vodca sa tejto úlohy zhostil výborne. Dokázal stmeliť kolektív, dávať príučné poznámky pre mladších hráčov aj napriek tomu, že hoci toho neodohral najviac, tak bol počas všetkých zápasov jednej z najlepších hráčov na ľade v každom stretnutí. Stihol odohrať 23 zápasov, počas ktorých strelil 7 gólov a pridal k nim aj 5 asistencií.

Spor so Zdenom

Prišiel ale osudný deň 5. novembra 2012 a Mirova sezóna sa predčasne skončila. Na ľade Levu Praha hral Slovan derby, kedy za Lev hrával Zdeno Chára. Ako všetci vedia, títo dvaja mali od daného momentu k sebe veľmi ďaleko, pretože Zdeno “zhitoval“ Mira a ten ostal následne ležať otrasený na ľade. Neskôr sa zistilo, že má problémy s krčnou chrbticou, avšak Zdeno a vedenie tímu Levu Praha sa obhajovali, že šlo o čistý zákrok na Mira. Týmto špekuláciám nebude asi nikdy koniec, no to, čo naozaj medzi nimi dvoma je, vedia najlepšie len oni sami, nikto iný.

Posledná sezóna?

Miro sa zo zranenia zotavoval dlho, dlhšie ako sa predpokladalo. Následnú sezónu 2013/2014 ani nevedel, či má odohrať. Dlho sa rozhodoval, aj napriek tomu, že ponuku Slovana mal dávno na stole. Už pred prípravou na sezónu sa mu Slovan ozval, no ako sám povedal generálny manažér Slovanu Maroš Krajčí, Miro je výborný hokejista, no veľmi netozhodný. Ultimátum do 25. augusta Miro nedodržal, no rozhodol sa predsa akceptovať ponuku Slovana, avšak až v decembri.

V príprave ale nezaspal. Pripravoval na sezónu celý čas, pretože aj keď nehral, tak aspoň o tom premýšľal. Následne keď naskočil do zápasov, bolo vidno, že z hokejového umenia nestratil nič a hokej ho stále baví. Jeho snom sa bolo dostať na olympiádu do Sochi, no práve pre nezhody s Chárom sa tam nedostal. Slovensko tak bolo opäť rozdelené na dva tábory, čo vôbec neprospievalo nášmu tímu.

Tichý zabijak ihneď po naskočení do zápasov začal bodovať a strieľať góly, aj preto väčšina Slovákov hromžila, keď sa dozvedeli, že Šárky na olympiádu nepocestuje. Do konca sezóny stihol odohrať za Slovan 23 zápasov, v ktorých 9-krát skóroval a pripísal si aj 3 asistencie. Na ľade patril medzi najaktívnejších hráčov, fanúšici ho prosili, aby odohral ešte jednu sezónu, no Miro sa rozhodol, že táto sezóna bola jeho poslednou v jeho pestrej kariére.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články