Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Růžička: "Kanada nás cvičila"

Českí hokejoví reprezentanti majú za sebou náročný úvod domácich majstrovstiev sveta.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Z doterajších troch odohratých zápasov získali štyri body, v pondelok večer nestačili na Kanadu. Tréner Vladimír Růžička po prehre 3:6 ocenil kvality súpera a zároveň priznal, že jeho zverenci sa musia vyvarovať chýb v obrane.

"Kanada hrala výborne, hrali perfektne súboje jeden na jedného, boli silnejší na puku. Hlavne ich nahrávky sú neskutočné rany, skôr ako hráč zareaguje, tak to má na hokejke. Šance vedia zakončiť. Myslím, že veľmi dobre zachytal Ondra Pavelec. Na druhej strane my sme dali tri góly, ale mohli sme ich dať napríklad sedem. Netrafili sme niekoľkokrát prázdnu bránku," citoval portál idnes.cz českého kouča.

V prvých dvoch tretinách to bol pri obojstrannej vysokej kvalite vyrovnaný hokej, ale od vedúceho gólu na 3:2 na ľade rozdielom triedy a s veľkým prehľadom dominovala kolíska hokeja, lebo Čechom pri ich náročnej hre dochádzali sily. "Trochu tím nahlodalo, že zrazu bolo 2:5. Chlapci veľmi drú, cítia fanúšikov za chrbtom. Prehra veľmi bolí, ale musíme sa z toho poučiť. Máme za sebou veľmi ťažké zápasy, plno stretnutí nás čaká. Musíme sa zlepšiť," zdôraznil Růžička.

Rovnako ako v úvodnom vystúpení na šampionáte proti Švédsku, aj tentoraz inkasovali Česi až šesť gólov. Růžička priznal, že jeho tím musí do ďalších zápasov zapracovať na chybách. "Súhlasím, že je to dosť gólov. Robíme chyby vzadu. Nemôžeme sa dopúšťať takýchto kiksov, súper ich hneď trestá gólom. Vedeli sme, že nás čaká náročný turnaj. Hráči veľmi chcú, vidia nadšenie fanúšikov, možno ich to trochu zväzuje. Musíme sa z toho dostať," pokračoval.

V ďalších zápasoch nastúpia domáci reprezentanti proti papierovo slabším súperom, domáci priaznivci tak budú čakať povinné výhry. Po krátkej pauze si vo štvrtok zmerajú sily s Francúzmi. "Máme dva dni voľno, musíme sa dať dokopy. Rozoberieme si našu hru, duel s Kanadou nám ukázal dosť. Na môj vkus je tam stále strašne veľa chýb vzadu. Máme strach buchnúť do pukov. Kanada nás cvičila," dodal Růžička.

Kanadský obranca Dan Hamhuis zase uznal, že pre "javorové listy" to bol najťažší duel. "Bol to pre nás veľký test, zatiaľ jednoznačne najťažší zápas. Česi nás preverili." Útočník Jason Spezza jasne pomenoval, čo rozhodlo: "Česi boli nebezpeční vpredu. Ale my sme si dokázali, že keď hráme dobre v obrane, môžeme aj na veľkom klzisku zdolať elitného európskeho súpera. Defenzíva rozhodla," povedal podľa idnes.cz.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články