Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Fíni rozhodli v presilovkách

Fínski hokejisti zaznamenali na MS v Ostrave druhé víťazstvo na nulu, keď v pondelňajšom stretnutí B-skupiny zdolali Nórov bez problémov 5:0. Suomi v ostravskej ČEZ Aréne využili jednu zo svojich najsilnejších zbraní - presilovky, z ktorých dali prvé tri góly.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Nóri odohrajú ďalší zápas v skupine v stredu 6. mája o 20.15 h so Slovenskom. Fíni si po dvojdňovej pauze zahrajú vo štvrtok o 20.15 h proti Slovinsku.

B-skupina (Ostrava):

Nórsko - Fínsko 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 6. Lindell (Jokinen, Barkov), 29. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 31. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 52. Jokipakka (Komarov, Kemppainen), 53. Jokinen (Salmela, Barkov). Rozhodovali: Mayer (USA), Björk (Švéd.) - Dahmen (Švéd.), Lederer (ČR).

Vylúčení:5:6 na 2 min., presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 6634 divákov.

Nórsko: Volden - Holös, Nörstebö, Tollefsen, Trygg, Bonsaksen, Sörvik, Ödegaard - Thoresen, Ask, M. Olimb - Rosseli Olsen, K.A. Olimb, Martinsen - Forsberg, Bastiansen, Trettenes - Röymark, Stene, Roest - Dahlström

Fínsko: Rinne – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – Aaltonen, Kontiola, T. Ruutu – J. Jokinen, Barkov, Donskoi – Louhivaara, Hytönen, Pihlström - Pesonen, Kemppainen, Komarov

Favorizovaní Fíni udreli už v 6. minúte, keď na gól pretavili svoju prvú presilovku v zápase. Jokinen nabil na modrú Lindellovi a ten namieril presne k pravej žrdi - 1:0. Aj v ďalšom priebehu hrali hlavnú úlohu presilovky. Kým Nóri svoje nevyužili, Suomi v druhej tretine dvakrát nezaváhali pri výhode o dvoch hráčov a vytvorili si pohodlný náskok 3:0. V 29. i 31. minúte sa zrodili podobné akcie.

Aaltonen dvakrát prihral na modrú Lindellovi, jeho strely síce Volden vyrazil, no v oboch prípadoch sa dostal k odrazenému puku Kemppainen a ten už nórskemu brankárovi nedal šancu - 3:0. Fíni kontrolovali hru, Nóri sa v treťom dejstve na obrat nezmohli a navyše inkasovali ďalšie dva góly z hokejok Jokipakku a Jokinena.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články