Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slováci sa fotili a nacvičovali presilovky

Slovenskí hokejisti v pondelok popoludní trénovali v rovnakom zložení, v akom nastúpili na nedeľňajší víťazný duel MS proti Bielorusku (2:1 pp).
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V žltých dresoch sa predstavili Michel Miklík s Tomášom Surovým, čo naznačuje, že nebudú štartovať ani v nasledujúcom stretnutí B-skupiny v utorok o 20.15 h proti Slovinsku.

Obranca Ivana Baranka, ktorý si doteraz na šampionáte nezahral, trénoval vo štvrtej obrannej dvojici s Adamom Jánošíkom. Tréner Vladimír Vůjtek naordinoval na pondelok najmä nácvik presilových hier, keďže jeho zverenci v dvoch dueloch premenili iba jednu početnú výhodu z deviatich. "Dúfam, že nám to v zajtrajšom zápase pomôže. Preto sme ich tak intenzívne nacvičovali," povedal kapitán tímu Tomáš Kopecký.

Do tempa sa v pondelok dostávali už aj detroitskí spoluhráči Tomášovia Tatar a Jurčo, ktorí odohrali duel s Bieloruskom po náročnej ceste zo zámoria. Tatar pricestoval neskôr, iba v nedeľu ráno a aj keď sa už pomaly aklimatizuje, stále sa vyrovnáva s následkami časového posunu. "Zobudil som sa ráno okolo šiestej, viac sa mi spať nedalo. Určite sa cítim lepšie ako včera. Čas sa však oklamať nedá, budem ešte potrebovať pár dní na stopercentnú aklimatizáciu, urobím preto čo najviac. Asi by to bolo iné, keby som nehral a iba oddychoval, ale takto je telo stále zaťažené," uviedol po tréningu.

Dvadsaťštyriročný krídelník ale verí, že proti Slovincom podá už dobrý výkon. "No teraz pre to treba niečo spraviť, mám na to deň a pol. Musím si oddýchnuť, aby som sa cítil dobre," dodal.

Po spoločnom tréningu si ešte priložil útočník Richard Pánik. "Som na to zvyknutý už z Toronta, aj tam ostávam po tréningoch na ľade a nacvičujem si niektoré veci. Cítim sa v pohode, máme voľný deň, tak ešte nejako zregenerujem a pripravím sa na ďalšie dva zápasy," povedal.

Slováci ešte pred tréningom absolvovali oficiálne fotografovanie tímu pre potreby Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Vlani na ňom "zažiaril" Tatar, ktorý spadol z lavice priamo na ľad. Tentokrát sa spoločné fotenie zaobišlo bez podobných incidentov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články