Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nemci si pripísali prvé víťazstvo

Nemeckí hokejisti vyhrali vo svojom prvom zápase v A-skupine MS nad Francúzskom 2:1.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Zápas v pražskej O2 aréne priniesol najmä v prvej polovici defenzívne poňatie, ktoré víťazný kolektív "nastolil" po strelení prvého gólu. Nemci nastúpia v nedeľu o 16.15 proti Kanade, Francúzi sa o 20.15 stretnú so Švajčiarmi.

A-skupina:

Francúzsko - Nemecko 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 51. Fleury (S. Da Costa) - 13. Wolf (Rieder, Hager), 59. Reimer (Hager).

Vylúčení: 5:2 na 2 min., navyše: Hager 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 14.903 divákov.

Francúzsko: Huet - Manavian, Auvitu, Besch, Hecquefeuille, Janil, Chakiachvili, Dieude-Fauvel - S. Da Costa, Roussel, Desrosiers - Meunier, S. Treille, Bertrand - Fleury, Guttig, T. Da Costa - Y. Treille, Claireaux, Lamperier

Nemecko: Endras - Krueger, Müller, Kohl, Goc, Daschner, Koppchen, Krupp - Rieder, Wolf, Hager - Reimer, Ehliz, Pietta - Hospelt, Oppenheimer, Plachta - Kink, Seidenberg, Ullmann

Od začiatku sa hral prísne štrukturálny hokej a disciplínu na ľade Nemci nastolili ešte viac po strelení gólu. Predtým i chvíľu potom boli v ofenzíve nebezpečnejší. Francúzi sa postupom času vyslobodili z tvrdého hokejového útlaku, vytvorili si aj šance, ale veľa hokejovej krásy nepriniesla ani druhá tretina. Až v tretej atmosféra na ľade zhustla, Francúzi miestami súpera pritlačili a podarilo sa im vyrovnať. Lenže 73 sekúnd pred koncom riadneho času sa previnili a Nemci po 13 sekundách presilovku využili na gól, ktorý znamenal na jednej strane tri body, na druhej nulu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články