Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ružička sa na MS nepredstaví, Réwayov štart otázny

Slováci vstúpia do šampionátu v Ostrave sobotňajším duelom B-skupiny proti Dánsku o 12.15 h.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenskú hokejovú reprezentáciu opustil tesne pred štartom MS v Prahe a Ostrave Štefan Ružička. Vzhľadom na príchod detroitského ofenzívneho dua Tomáš Tatar - Tomáš Jurčo, ktoré by sa k národnému tímu mohlo po výstupných testoch v NHL pripojiť už v sobotu napoludnie, bude musieť tréner Vladimír Vůjtek vyradiť ešte jedného útočníka. Informáciu prinieslo štvrtkové vydanie relácie Góly-body-sekundy na RTVS.

Ružička sa pripojil k tímu len nedávno namiesto zraneného Ladislava Nagya. Na šampionáte si napokon nezahrá. "Zobral to veľmi profesionálne. Každý hráč vie počítať, prišiel medzi poslednými, a hoci mu v Třinci vyšlo play off a mal dobrú fazónu, voľba padla na neho," uviedol pre RTVS Vůjtkov asistent Vladimír Országh.

So zdravotnými problémami pricestoval do Ostravy ďalší útočník Martin Réway, ktorý vynechal aj prvý štvrtkový tréning. "Mal zimnicu, bolesti hlavy, čiže prvé príznaky chrípky. Uvidíme, či si jeho stav vyžiada ďalšiu liečbu a či sa zapojí do tréningov alebo zápasov," informoval reprezentačný lekár Ján Grauzel.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články