Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Tatar a Jurčo posilnia reprezentáciu na MS!

Tatar a Jurčo sa pripoja k tímu po výstupných testoch v Detroite.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Dvojica útočníkov Detroitu Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo posilní slovenskú hokejovú reprezentáciu na MS v Ostrave, ak úspešne prejde výstupnými zdravotnými prehliadkami vo svojom zámorskom klube.

Obom krídelníkom sa skončila klubová sezóna v noci na štvrtok po tom, čo Red Wings podľahli v siedmom dueli 1. kola play off NHL na ľade Tampy Bay 0:2 a celú sériu prehrali 3:4.

U Jurča existovala ešte možnosť, že by ho klub poslal na farmu do AHL, no napokon dostal od vedenia Detroitu povolenie štartovať na šampionáte. Obaja slovenskí hokejisti sa podrobia výstupným testom v piatok. "Ak ich absolvujú s pozitívnym výsledkom, obaja by leteli do Európy a k tímu by sa pripojili v dejisku turnaja v sobotu alebo nedeľu," uviedol pre web SZĽH generálny manažér slovenskej reprezentácie Otto Sýkora.

V stredu definitívne padla možnosť príchodu brankára NY Islanders Jaroslava Haláka, ktorý si chce po náročnej klubovej sezóne doliečiť zranenia a mužstvo tak v Ostrave neposilní. Spomedzi hráčov účinkujúcich vo farmárskej AHL zostáva v hre ešte útočník Marek Hrivík, jeho Hartford hrá v 1. kole play off po štyroch stretnutiach s Providence nerozhodne 2:2. Naopak Oklahoma s obrancom Martinom Marinčinom už postúpila do 2. kola, keď sériu so San Antoniom vyhrala hladko 3:0 na zápasy.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články