Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Na MS v Česku definitívne bez Laca Nagya

Ladislav Nagy sa kvôli zraneniu nezúčastní MS 2015 v Českej republike.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hokejový útočník Ladislav Nagy definitívne vypadol z kádra slovenskej reprezentácie na majstrovstvá sveta v Česku. Tridsaťpäťročného krídelníka vyradilo svalové zranenie stehna a čaká ho štvortýždňová liečba.

Na utorňajšom zraze to potvrdil lekár slovenského tímu Ján Grauzel. "Vyšetrenia u Laca Nagya preukázali, že rozsah poškodenia svalu v oblasti stehna je taký, že mu neumožní pokračovať na majstrovstvách sveta. Predpokladaná doba liečenia je štyri týždne, čiže nezasiahne už do prípravy a ani do šampionátu," uviedol.

Nagy utrpel trhlinu na svale v prvom z dvoch prípravných zápasov v Lotyšsku. V prvej tretine si ho natiahol a v tretej inkasoval ranu súperovou hokejkou."Tam sa sval opakovane poškodil. Operáciu netreba, čaká ho konzervatívna liečba," pokračoval lekár.

Trénera Vladimíra Vůjteka potešil aspoň fakt, že sa zlepšil stav brankára Júliusa Hudáčka. "Výrazne sa zlepšil, dnes sa zapojí do tréningu a verím, že bude pokračovať podľa plánu. Ostatní hráči sú v poriadku, žiadne ďalšie zranenia nie sú,"dodal Grauzel.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články