Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Na zraz reprezentácie povolaný aj Ružička

Vladimír Vůjtek rieši dilemu
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Štart Ladislava Nagya na hokejových MS v Ostrave je neistý. Dôvodom je zranenie, ktorý si skúsený útočník odniesol z piatkového prípravného zápasu v lotyšskej Rige. Tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Vůjtek preto donominoval do tímu Štefana Ružičku, finalista českej extraligy sa bude na utorkovom zraze v Bratislave hlásiť spolu s oddielovým kolegom z Třinca Vladimírom Draveckým.

"Rozhodli sme sa, že do tímu nominujeme Štefana Ružičku a budeme čakať, ako sa vyvinie Ladislavov zdravotný stav. Třinecký útočník bol v zápasovom zaťažení a v mužstve patril medzi najlepších hráčov. V bodovaní play off celej českej ligy skončil Štefan na piatom mieste a vo svojom tíme bol dokonca druhý najlepší," vysvetlil pre webstránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) dôvody nominovania Ružičku tréner Vůjtek.

Ružička odohral v drese slovenskej reprezentácie 42 zápasov a strelil v nich 13 gólov. Naposledy sa v národnom drese objavil v príprave pred majstrovstvami sveta v roku 2012. "Som veľmi šťastný, že sa mi tréneri ozvali a povolali ma. Vždy som rád reprezentoval Slovensko a teším sa, že si slovenský dres oblečiem opäť. Všetko sa zomlelo veľmi rýchlo, ale je dobré, že sme hrali s Třincom finálovú sériu na sedem zápasov, a tak som nevyšiel z tempa. Na utorňajší zraz sa veľmi teším," povedal na margo svojej nominácie 30-ročný krídelník. Ružička štartoval na MS doteraz dvakrát – v rokoch 2009 a 2011.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články