Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Chára pre zlomeninu reprezentácii definitívne nepomôže

Na predposlednom zraze v príprave na májový šampionát v Prahe a Ostrave sa k slovenskej hokejovej reprezentácii pripojilo už aj trio hráčov z NHL.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Andrej Meszároš, Richard Pánik a Tomáš Kopecký prišli v utorok dobre naladení a pripravení nastúpiť na záverečné dva duely národného výberu v Lotyšsku. Tréner SR Vladimír Vůjtek potvrdil, že pre zlomeninu členka nemôže na MS definitívne počítať so Zdenom Chárom.

Meszároš štartoval svoju reprezentačnú kariéru v A-tíme práve na českom šampionáte spred jedenástich rokov. V pozícii mladíka mal vtedy v mužstve inú úlohu, aká ho bude čakať teraz. Naposledy si na svetovom šampionáte zahral za Slovensko v Rige 2006. "Je to už dlhá doba, čo som bol v reprezentácii. Teraz som tu a teším sa na to. V Ostrave som bol ešte veľmi mladý, bola to veľká eufória. Dúfam, že teraz to bude o inom a s lepším výsledkom," povedal na utorňajšom zraze obranca Buffala.

Pred príchodom do národného tímu a vrcholom sezóny stihol ešte absolvovať krátku dovolenku v Nízkych Tatrách: "Boli to príjemné chvíle, počas ktorých som si dobre oddýchol. Následne som robil som fyzioterapiu a niekoľkokrát som bol na ľade v Trenčíne. Neviem si trošku zvyknúť na aklimatizáciu, už o ôsmej večer som unavený, ale dostávam sa do toho," dodal Meszároš.

Spoločne s ním si cestu do slovenského tímu našiel aj Richard Pánik, ktorého Toronto nemalo už dávnejšie pred koncom základnej časti možnosť účasti v play off zámorskej NHL. "Chcem si napraviť chuť po nevydarenej sezóne a šampionát bude tým ideálnym spôsobom, keďže tam budeme mať veľkú fanúšikovskú podporu. Som rád, že som v závere sezóny pravidelne hrával v druhej či tretej lajne, ale nepostúpili sme do play off, a to pokazilo dojem z celého ročníka. Na majstrovstvá sveta sa veľmi teším," uviedol útočník Toronta.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články